українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Ми повинні досягнути самодостатності громад та ідеології єдиного адміністративно-територіального устрою
30.09.2011 | 16:47
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулася зустріч Міністра Анатолія Близнюка із представниками всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, на якій обговорювалися актуальні питання розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Метою зустрічі було обговорення головних засад реалізації третього етапу реформи державного управління і місцевого самоврядування започаткованого Президентом України В.Януковичем, який передбачає саме реформування місцевого самоврядування, а також розширення прав територіальних громад і децентралізацію влади. Учасники зустрічі вирішили підтримати ініціативу всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо розробки узгоджених концепцій реформування, оновити склад міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення системи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх територіальної основи. Крім того, Мінрегіон взяв на себе обов’язок підготувати Дорожню карту взаємодії із асоціаціями на період до 2014 року, а також розглядати питання реформи місцевого самоврядування на Комітеті галузевих реформ Міністерства.

Відкриваючи засідання, Анатолій Близнюк закликав представників асоціацій до спільної результативної праці та наголосив, що Міністерствомайданчик для спільної роботи над виробленням спільної позиції та результативних рішень. «У приміщенні Міністерства на вулиці Димитрова ми обладнаємо кілька приміщень оргтехнікою, щоб ви могли результативно працювати спільно з нами. Двері Мінрегіону для вас завжди відкриті», – сказав Міністр.

За його словами, сьогодні напрацьовано цілий ряд розрізнених концепцій реформування, які, проте, не працюють. Тому у рамках робочої групи має бути акумульований увесь позитивний досвід, перш за все вітчизняний, для того, аби виробити єдині підходи. «У результаті нашої роботи ми повинні «вийти» на самодостатність громад та ідеологію єдиного адміністративно-територіального устрою. Має бути закінчена система, яка об’єднає усі сфери життя на конкретній територіїохорону здоров’я, освіту, життєзабезпечення, охорону правопорядку», – наголосив керівник Мінрегіону.

Проте, на думку А.Близнюка, органи місцевого самоврядування також повинні активніше долучатися до впровадження міжмуніципального співробітництва, публічно-приватного партнерства, співфінансування проектів інноваційного розвитку. «Досвід, зокрема мій власний, показує, що за схемою за якою, наприклад, працює ПРООН, на кожну вкладену у проекти розвитку гривню, громада сама знаходить іще три. Таким чином вирішуються «непідйомні» для бюджету країни та регіону завдання. Проте, більшість регіонів живуть за принципом – дайте нам кошти, а ми їх витратимо! Як Міністр регіонального розвитку я зможу захистити і відстояти ваші бюджетні запити, коли вони будуть орієнтовані на середньострокову перспективу та конкретні проекти», – підкреслив Анатолій Близнюк. За його словами, кошти повинні спрямовуватися або на вирішення критичних проблем, або ж на «точки зростання» економіки.

Присутній на заході представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні, голова офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі привітав учасників зібрання та запевнив, що Рада Європи вітає намір України ратифікувати додатковий протокол до Європейської Хартії місцевого самоврядування. «Для Ради Європице конкретна ознака, що під час головування у Комітеті Ради Міністрів Україна міцно стоїть на позиціях реалізації пріоритетів та на шляху посилення місцевої демократії», – сказав В.Рістовскі. За його словами, дуже добре, що Мінрегіон стає єдиною платформою для вироблення рішень у реформуванні місцевого самоврядування та місцевої влади. «Вважаю, що діалог, запропонований Вами, дозволить виробити єдині підходи, які сприятимуть досягненню консенсусу між владою та асоціаціями громад. Ми готові з Вами співпрацювати», – наголосив представник Генерального секретаря Ради Європи.

 

 

версія для друку