українська російська англійська
Андрій Клюєв: Ми ставимо перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 6-8%
01.10.2011 | 11:11
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна має всі шанси за найближчі 10-15 років перетворитися на нову точку росту на карті Європи. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв в статті «Майбутнє України: глобальні виклики та можливості», опублікованій у суботу в газеті «Дзеркало тижня».

«На тлі тієї обставини, що в найближчі роки у розвинених країн дуже обмежені можливості, і від них не можна очікувати значних темпів зростання, я стверджую: Україна має всі шанси за найближчі 10-15 років перетворитися на нову точку росту на карті Європи. Я б порівняв нашу країну зі сплячою красунею, яка чекає свого пробудження», - написав Андрій Клюєв.

За його словами, сьогоднішнє економічне зростання в Україні у 5% на фоні зростання країн єврозони, а їх середній показник зростання в цьому році складає 1,4-1,8%, виглядає досить непогано «Але різниця в якості цього зростання колосальна. Нам необхідно рухатися набагато швидше»,- заявив Перший віце-прем‘єр-міністр України.

За його словами, уряд ставить перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 6-8%.

Для радикальної модернізації української економіки, як пише Андрій Клюєв, потрібні науково-технічні новації в промисловості, сільському господарстві, системі державного та корпоративного управління. «Тільки на базі підвищення конкурентоспроможності українських товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках ми можемо підвищити економічну стійкість країни. У тому числі - до нових хвиль нестабільності, які продовжують генерувати системні проблеми основних економічних центрів світу», - наголошує він.

 

версія для друку