українська російська англійська
Уряд та місцева влада повинні об'єднати зусилля в реформуванні систем ЖКГ
03.10.2011 | 09:20
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Відбулось спільне засідання колегій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Луганської облдержадміністрації, на якому розглянули стан реформування житлово-комунального господарства Луганської області та спільні заходи Мінрегіону і обласної влади щодо реалізації Загальнодержавної програми реформування житлово-комунального господарства України.

Фахівці відзначають ряд негативних явищ у сфері житлово-комунального господарства області, характерних і для всієї галузі. Продовжує погіршуватися технічний стан комунальної інфраструктури. Майже 42% ліфтів відпрацювали свій нормативний строк експлуатації. Зокрема, на Луганщині не працює 1131 ліфт, що складає 29,3% від загальної кількості. У ветхому та аварійному стані перебувають 59,5% обласних водопровідних мереж, при середньому по Україні 37,1%, а також 47,5% каналізаційних мереж при середньому в країні 34,8%. Із 1876,2 км теплових та парових мереж 124,6 км, або 6,6% – аварійні. Фінансовий стан підприємств галузі залишається нестабільним.

Як відзначив у своєму виступі Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, реформа ЖКГ сьогодні актуальна, як ніколи, адже його стан – національна проблема країни. Саме тому, на думку Міністра, необхідно переглянути пріоритети і «повернутися обличчям» до галузі.

«Мета нашого сьогоднішнього заходу – реалізувати солідарність роботи Уряду та місцевої влади у питаннях реформування систем життєзабезпечення», – наголосив Міністр. «Закінчується підготовка до опалювального періоду. Ми бачимо, що все складніше стає стабілізувати ситуацію. Маємо поточні ремонти на фоні відсутності системної модернізації. В умовах ринку намагаємося продовжити роботу ЖКГ за радянськими принципами», – підкреслив А.Близнюк.

За словами першого заступника Міністра Олександра Аліпова, тільки через застосування механізмів публічно-приватного партнерства можливо впровадити сучасні принципи управління галуззю. Крім того, необхідно мати дієві механізми реалізації реформ – організаційні, правові та фінансові.

«Ніколи за рахунок державного бюджету ми не вирішимо проблеми житлово-комунального господарства. Тільки застосовуючи механізми пільгового кредитування та державно-приватного партнерства ми можемо говорити про розвиток» - підкреслив Олександр Аліпов.

Під час колегії ухвалили спільне рішення, яке передбачає ряд пріоритетних напрямів співробітництва. Це, зокрема, оптимізація теплопостачання населених пунктів Луганської області шляхом модернізації комунальної теплоенергетики, часткової та повної децентралізації, безперебійне забезпечення населення області якісною питною водою, а також стимулювання процесу створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків шляхом відновлення ліфтового господарства області та ремонту покрівель. Крім того, рішенням Колегій було затверджено План спільних дій Мінрегіону та Луганської ОДА, де визначено конкретні заходи із реформування ЖКГ області.

 

версія для друку