українська російська англійська
Антимонопольний комітет спрощує інформаційні відносини з операторами ринку нафтопродуктів
04.10.2011 | 17:25
Прес-служба Антимонопольного комітету

Антимонопольний комітет України та Асоціація «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» співпрацюватимуть з метою створення сприятливого середовища для розвитку добросовісної конкуренції на ринках пального. Меморандум з цього приводу сьогодні підписали перший заступник Голови Комітету Юрій Кравченко та президент Асоціації Леонід Косянчук.

Задля отримання неупередженої, об’єктивної, повної та оперативної інформації про стан конкуренції та цінову ситуацію на ринку нафтопродуктів, необхідної Комітету для досліджень, сторони домовилися створити електронну інформаційну систему.

Це дозволить учасникам асоціації подавати інформацію на запити Комітету в електронному вигляді через мережу Інтернет, що спростить саму процедуру підготовки, обробки та передачі даних.

Як зазначив Юрій Кравченко, Комітет у постійному режимі моніторингу відслідковує цінову ситуацію на близько 4 тис. АЗС.

«Це велика кількість інформації, яку дійсно складно збирати та аналізувати. Саме тому ми попередньо попрацювали з асоціацією, щоб зробити уніфіковані правила щодо запиту, відповіді та обробки інформації. На моє переконання, це, з одного боку, зробить прогнозованими дії представників бізнесу щодо підготовки інформації на запит Комітету, з іншого – дасть нам можливість оперативно реагувати на ситуацію на ринку, відчувати больові точки в ціноутворенні та у тих випадках, де ми бачимо ознаки порушення, відкривати провадження у справах», – підкреслив перший заступник Голови Комітету.

Юрій Кравченко наголосив, що подання інформації в електронному вигляді стосується лише етапу дослідження, тоді як на стадії розслідування Комітетові необхідна документальна інформація, що стане основою для доказів.

Як відзначив зі свого боку Леонід Косянчук, електронна звітність – це перший подібний проект в Україні. «Хочу сказати, що це не локальний проект, хоча пілотний, і він не є якимось еліт-клубом деяких операторів, окремої галузі. Це проект, до якого можуть залучитися й інші оператори, які не приєдналися до асоціації. Вступ до цієї програми і залучення операторів до електронної бази даних буде сигналізувати про те, що цей оператор теж хоче відкритості та прозорості бізнесу і готовий виконувати всі вимоги щодо добросовісності конкуренції на ринку України», – зауважив президент Асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України».

Підсумовуючи підписання меморандуму, Юрій Кравченко висловив надію, що аналогічні угоди про зрозумілий та оперативний обмін інформацією будуть підписані з іншими професійними асоціаціями. Зокрема, Комітет запрошує до такої роботи учасників ринку рітейлу, олії, цукру, цементу.

 

 

 

 

версія для друку