українська російська англійська
Посадові оклади працівників бюджетної сфери зростуть протягом року на 17,3 %, - В'ячеслав Коломієць
04.10.2011 | 18:28
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Хід реалізації «Гідної праці» в Україні 4 жовтня обговорили учасники конференції, яку організували і провели Міжнародна організація праці, Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі й секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР). Свої точки зору на цей важливий процес висловили представники Уряду і соціальних партнерів.

Вітаючи від імені Мінсоцполітики та від урядової сторони НТСЕР присутніх на зібранні з початком його роботи, заступник співголови НТСЕР від урядової сторони, заступник Міністра соціальної політики України В’ячеслав Коломієць підкреслив, що поняття „гідна праця” є дуже ємним і комплексним, адже включає в себе такі важливі якісні характеристики, як справедливі умови праці, адекватна заробітна плата та соціальний захист працівників, а також відсутність дискримінації та переслідувань на робочому місці, можливість для працівників одержати адекватну професійним знанням гідну та продуктивну роботу в умовах свободи, рівності, соціальної захищеності і людської гідності.

«Уряд вже робить послідовні кроки в цих напрямах. Так, з 2009 року мінімальна заробітна плата встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи. У 2011-му її розмір визначений з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, затвердженого на грудень 2010-го, збільшеного на щомісячний прогнозний рівень інфляції. Загальне зростання мінімальної заробітної плати протягом 2011 року становитиме 9%, а на 2012 рік її запропоновано збільшити на 12,9%», - зазначив В’ячеслав Коломієць.

Ще одне важливе завдання у цій сфері, як наголосив урядовець, – реалізація затвердженої на початку ц.р. Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, яка передбачає й поетапне збільшення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та відповідне підвищення посадових окладів працівників за іншими тарифними розрядами.

В’ячеслав Коломієць нагадав, що рішенням Уряду у нинішньому році посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС підвищувався з 1 липня (635 грн.), з 1 вересня (641 грн.), з 1 жовтня (660 грн.), а з 1 грудня становитиме 704 гривень. При цьому, за його словами, зростуть на 17,3 % протягом поточного року і посадові оклади працівників бюджетної сфери. Крім того, зменшується грошовий розрив між мінімальною заробітною платою та посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС - з 328 гривень на початок року до 300 гривень на кінець року.

«Відповідною постановою Уряду встановлено диференціацію в розмірах посадових окладів працівників за 1 – 7 тарифними розрядами ЄТС, а також запроваджено ряд виплат, спрямованих на підвищення престижності праці медичних працівників та працівників соціальної сфери. Подальше підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери буде вирішуватися комплексно, з урахуванням виконання заходів з реформування оплати праці та з урахуванням фінансових можливостей бюджету», - сказав заступник Міністра.

В’ячеслав Коломієць також повідомив, що завдяки зваженим крокам Уряду у 2011 році забезпечено зростання як номінальної, так і реальної заробітної плати. Зокрема, за січень-серпень ц.р. середньомісячна заробітна плата зросла проти відповідного періоду 2010 року на 18,1 % і становила 2550 гривень. Реальна заробітна плата за цей же період проти відповідного періоду минулого року зросла на 7,7 %.

 

версія для друку