українська російська англійська
Микола Азаров ініціює прийняття довготермінової продовольчої стратегії держави
05.10.2011 | 10:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністру аграрної політики та продовольства, Міністру економічного розвитку та торгівлі та Міністру фінансів внести в Уряд пропозиції щодо довготермінової продовольчої стратегії держави. Про це він заявив, розпочинаючи засідання Уряду.

«З одного боку, існує об’єктивна світова тенденція до подорожчання продовольства. З іншого боку – циклічна закономірність попиту і пропозиції, коливання цін на зерно і циклічність врожайних і неврожайних років. Все це відомо, і все це треба врахувати в стратегії», - зазначив Микола Азаров.

Він додав, що головна мета стратегії полягає в тому, щоб Україна стала стабільним виробником продовольства для внутрішнього і зовнішнього ринків. «Зокрема, треба принципово вирішити питання створення таких потужностей зберігання продовольства, які гарантовано компенсують циклічність сільгоспвиробництва», - підкреслив Прем’єр-міністр і навів приклад вирішення такої проблеми: «Поточного року ми розпочали в країні масштабне будівництво овочесховищ і оптових ринків. Хоча це тільки початок великої програми, але вперше за роки незалежності в Україні збудовано сховищ на 300 тисяч тонн продукції. І вже зараз впевнено можна сказати, що сезонні дефіцити нам не загрожують. За умови нормальної роботи сільгоспвиробників».

 

 

версія для друку