українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Рівень соціального захисту ветеранів та інвалідів посилюється
05.10.2011 | 13:48
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Рівень соціального захисту ветеранів Великої вітчизняної війни, учасників бойових дій та постраждалих від чорнобильської катастрофи значно посилюється. На цьому сьогодні наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Урядовець зазначив, що у підписаному Меморандумі про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Українською спілкою ветеранів Афганістану передбачається суттєве підвищення пенсійних і соціальних виплат для інвалідів війни, виплати родинам загиблих, а також – разові допомоги до Дня перемоги. Збільшуються також державні видатки на забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації, санаторно-курортне лікування.

Зокрема, основний розмір пенсій інвалідам війни підвищується з наступного року на 20% – у середньому з 2 589 гривень до 3 112 гривень. Доплати до пенсій або щомісячна допомога членам сімей загиблих підвищується на 30% (з 275 до 358 гривень). Родини померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни отримають збільшення допомоги на 23,5%, а сім’ї померлих учасників бойових дій – на 30%. Також наступного року на 20% збільшується розмір щорічної грошової допомоги до Дня Перемоги: так, інваліди 1 групи Великої Вітчизняної війни та війни в Афганістані отримають у 2012 році 1200 грн.

«Збільшуючи виплати ветеранам та інвалідам війни, держава підтримує насамперед найбільш вразливі категорії населення. Люди, які втратили своє здоров’я на війні, мають право на особливу увагу з боку держави і суспільства», - наголосив Сергій Тігіпко.

 

версія для друку