українська російська англійська
Укрзалізниця підписала договір на придбання 110 нових електровозів
06.10.2011 | 13:14
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На замовлення Державної адміністрації залізничного транспорту України "Укрзалізниця" підписано договір між ДП «Укрзалізничпостач» і акціонерним товариством "Электровозостроитель" (Грузія) на постачання 110 магістральних вантажних електровозів постійного струму. Про це повідомив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко.

За його словами, передбачено у період 2012-2016 років побудувати та поставити на українські залізниці 110 нових магістральних вантажних електровозів постійного струму ВЛ11М/6. Грузинський постачальник запропонував кращу ціну та умови поставки та варіант комплектування продукцією українських виробників.

«Сума угоди 438 млн 130 тис дол. США. Причому при укладанні договору була розрахована спеціальна формула ціни одиниці техніки, де ціна буде залежати не від курсу, а вартості комплектуючих та індексації в Україні», - зазначив Микола Сергієнко. Загалом проект буде реалізований за власні та залучені кошти Укрзалізниці. Найближчим часом Укрзалізниця оголосить тендер на залучення кредитних коштів для фінансового забезпечення  договору з Тбілісським заводом. Виробництво електровозів у Грузії фінансується за рахунок грузинських банків.

Перші 24 електровози на українські залізниці будуть поставлені вже у наступному (2012) році. В 2013 та 2014 роках буде поставлено по 30 одиниць техніки, у 2014 році – 16 та у 2016 році – 10 електровозів.

Нагадаємо, що даний договір підписано в рамках раніше укладеного Меморандуму на поставку 141 електровоза. В межах даної угоди, керівництвом Укрзалізниці було прийнято рішення придбати 110 електровозів ВЛ11М/6, а решта одиниць нової техніки законтрактовано за електровозом серії 8Е1і.

Довідка. Генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак оголосив про плани технічного переоснащення та оновлення локомотивного парку галузі та наміри придбати 500 нових локомотивів. Причиною цього є значний знос існуючого парку електровозів – понад 75%. Відповідне доручення про кардинальне оновлення рухомого складу залізниць та забезпечення всіх вантажних перевезень дав Президент України Віктор Янукович на зустрічі з віце-прем'єр-міністром інфраструктури Борисом Колесніковим і генеральним директором Укрзалізниці Володимиром Козаком.

1 серпня 2011 року Кабінет міністрів затвердив Програму оновлення локомотивного парку залізниць України на 2012-2016 роки. Основна мета Програми - кардинальне оновлення локомотивного парку Укрзалізниці для забезпечення як пасажирських, так і вантажних перевезень. Програма передбачає придбання Укрзалізницею 509 сучасних локомотивів, на що буде витрачено приблизно 28,6 млрд гривень. Фінансування закупівель буде здійснюватися за рахунок власних, а також залучених коштів Укрзалізниці.

 

 

версія для друку