українська російська англійська
Микола Пашкевич: Уряд підтримуватиме розвиток відновлюваної енергетики
06.10.2011 | 16:21
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Уряд буде всіляко підтримувати та стимулювати розвиток вітчизняних високотехнологічних виробництв у сфері відновлюваної енергетики. Про це заявив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич в ході прес-туру на вітчизняний завод з виготовлення вітрогенераторів «Авангард», групи компаній «Карбон».

Коментуючи подію Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич відзначив: «Вітроустановки та обладнання, з роботою якого ми сьогодні ознайомились, - це конкурентоспроможна високотехнологічна вітчизняна продукція. Вона може бути використана як населенням, так і промисловістю. Розвиток такого роду виробництв та технологій дозволить Україні провести структурні перетворення в економіці та знизити енергетичну залежність країни. Уряд буде всіляко підтримувати тих, хто працюватиме в цьому непростому, але перспективному напрямку».

Так, за словами Миколи Пашкевича, минулого тижня Кабінет Міністрів затвердив перелік товарів власного виробництва, 80 відсотків прибутку підприємств, отриманого від продажу яких на митній території України, звільняється від оподаткування. «Вітроенергетичні установки, які ми бачили, включені до згаданого переліку. І це тільки одна з багатьох преференцій, якими сьогодні можна скористатись», - зауважив він.

Під час заходу також було представлено дві діючі вітроустановки потужністю 0,8 кВт (виробка 250кВт/год на місяць) та 20 кВт (виробка 5 000 кВт/год на місяць). У комплексі з вітрогенераторами учасники прес-туру ознайомились з роботою фотоелектричних модулів та геліосистеми українського заводу «Квазар».

За інформацією Держенергоефективності, на кінець поточного року прогнозується, що в Україні буде вироблятися близько 340 млн. КВт/год електроенергії з поновлюваних джерел. В 2012 році очікується більш 1 млрд. КВт / год.

 

 

 

версія для друку