українська російська англійська
Україна найближчими часом отримає від Світового банку близько 300 млн. дол. на реконструкцію систем водопостачання та каналізації
07.10.2011 | 10:19
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

6 жовтня відбулася зустріч Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка та директора Департаменту сталого розвитку Світового банку Пітера Томсона. В ході бесіди були обговорені питання реалізації спільного проекту «Розвиток міської інфраструктури», який здійснюється за фінансової підтримки Світового банку. «Розвиток міської інфраструктури» – це кампанія з удосконалення водопостачання, водовідведення та сприяння підвищенню ефективності роботи 15 різних комунальних підприємств у Одесі, Чернігові та Івано-Франківську. Проект стартував у 2009 році і завершиться наприкінці 2012-го.

Як повідомив Анатолій Близнюк, з червня по вересень цього року Мінрегіон зміг додатково залучити 6,6 мільйона доларів до загального обсягу бюджету проекту. «Ми дотримуємося стратегії залучення не тільки позичених коштів, але грошей держави та міської громади. Це дає надзвичайно сильний синергетичний економічний ефект, сприяє розвитку активності та правосвідомості місцевої громади», – наголосив Міністр.

Загалом, за час реалізації проекту, Україна додатково профінансувала проект на 21,5 мільйона доларів, що становить 15,4% від загальної суми позики. Також здійснено майже усі потрібні закупівлі, про що ще влітку цього року засвідчили фахівці Світового банку.

До кінця реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури» залишилося 15 місяців, тому керівник Мінрегіону звернувся до Пітера Томсона з проханням пришвидшити деякі важливі процедури фінансування. Своєю чергою директор Департаменту сталого розвитку Світового банку схвалив стратегію співфінансування та повідомив, що Україна найближчими часом отримає від Світового банку від 200 до 300 мільйонів доларів на реконструкцію та заміну зношених систем водопостачання та каналізації.

 

 

версія для друку