українська російська англійська
Держрезерв надасть "Борисполю" 3 тис. тонн авіапалива
07.10.2011 | 14:16
Прес-служба Державного агентства резерву

Держрезерв готовий надати 3 тис. тонн палива для реактивних двигунів ДП «Бориспіль». Про це повідомив голова Агентства Олексій Лелюк.

«Ми готові допомогти, підставити плече ДП «Бориспіль», тим більше, що у нас є запаси авіапалива. Поки воно перебувають на наших базах, це недалеко від Києва, тому ми зможемо оперативно виконати рішення Уряду», - зазначив Олексій Лелюк, додавши, що це стосується розпорядження Кабінету Міністрів від 3 жовтня 2011 року № 956-р. «Про відпуск з державного матеріального резерву палива для реактивних двигунів», яким Уряд дозволив Державному агентству резерву відпустити державному підприємству “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” з державного матеріального резерву в IV кварталі 2011 р. 3 тис. тонн палива для реактивних двигунів.

Він пояснив, що 3 тис. тонн не дуже великий обсяг палива, але він був необхідний, щоб головний аеропорт країни міг уникнути критичних ситуацій на зразок перенесення чи анулювання рейсів. На думку Олександра Лелюка, зазначений обсяг авіапалива допоможе вирішити ситуацію з його дефіцитом на 3-4 тижні. Він зауважив,що дефіцит спостерігається не тільки в Україні, а й в Росії, та інших країнах: це пов'язано як зі скороченням виробництва, так і зі зростанням цін.

При цьому Олексій Лелюк зазначив, що Держрезерв не продає авіапаливо: його відпустять «Борисполю» на договірних засадах у порядку тимчасового запозичення з поверненням до 30 березня 2012 р. з сплатою щомісяця 0,9% вартості палива для реактивних двигунів за користування та наданням фінансової гарантії його повернення.

На думку керівника Агентства, це дуже ощадливий і розумний кредит, а відсоток за використання відносно невеликий. Він нагадав, що Держрезерв відстоює ідею матеріального, а не фінансового резервування, і підкреслив, що в березні 2012 року авіапаливо має бути в тому ж обсязі повернуто до Держрезерву.

 

версія для друку