українська російська англійська
Кількість "оцифрованих" податкових звітів зросла вдвічі
07.10.2011 | 13:54
Прес-служба державної податкової служби

Кількість платників, що подали звітність з податку на додану вартість через E-mail, зросла майже вдвічі. Таким методом звітування скористалися 156 тис. юридичних та фізичних осіб, що становить 67,3% загальної кількості платників ПДВ. Про це повідомив Голова ДПС України Віталій Захарченко.

За його словами, найбільший приріст користувачів системи електронного звітування спостерігається у Миколаївській (+45,3%), Житомирській (+40,7%), Запорізькій (+27%), Дніпропетровській (+25,6%) областях, у Києві (+26,1%) та в Криму (+18%).

«У деяких регіонах вже більше 80% платників подають звітність в електронному вигляді. Таким чином, можна констатувати, що підприємці в повній мірі оцінили зручність цього способу, який економить багато часу та зусиль», - відзначив В. Захарченко.

Він уточнив, що електронні звіти є найбільш популярними серед платників податків Донецької, Закарпатської, Рівненської, Житомирської, Миколаївської, Чернігівської, Черкаської областей та АР Крим.

Голова ДПС заявив, що його відомство має намір вжити низку заходів із вдосконалення системи приймання звітності в електронному вигляді та через Інтернет. «Дійсно, кількість користувачів стала настільки численною, що потрібно вводити кілька нових потужних серверів для опрацювання інформації від платників. Крім того, під час опитувань підприємцями було висловлено низку зауважень щодо зручності інтерфейсу спеціалізованих програм», - розповів Віталій Захарченко.

Керівник податкового відомства також додав, що продовжується робота над проектом «віртуального кабінету платника податків».

«Кінцевим результатом розвитку електронних сервісів ми бачимо персональний аккаунт кожного платника на нашому Інтернет-порталі – юридичної особи, приватного підприємця чи найманого працівника. І настільки зручний інтерфейс, щоб можна було, образно кажучи, в кілька «кліків» сплатити податки та відзвітувати про це», - підкреслив В. Захарченко.

Загалом з початку року 254,5 тис. платників податків – юридичних та фізичних осіб – надіслали звітність через централізовану систему приймання податкової звітності в електронному вигляді.

 

 

версія для друку