українська російська англійська
Безпеку судноплавства забезпечить сучасна річкова інформаційна служба
07.10.2011 | 15:06
Прес-служба Міністерства інфраструктури

В Україні функціонуватиме найсучасніша служба збору, обробки та аналізу інформації стосовно повного комплексу забезпечення річкового судноплавства: 6 жовтня на річці Дніпро презентовано та апробовано нову сучасну річкову інформаційну систему (РІС).

«Фрагмент річкової інформаційної системи, який ми сьогодні демонструємо, спрямований на забезпечення безпечної навігації на внутрішніх водних шляхах України та надання інформаційно- логістичних послуг судноводіям, судновласникам портовим операторам ,експедиторам, які спрямовані для якісного забезпечення вантажних та пасажирських перевезень», - зазначив заступник начальника служби регулювання руху суден ДП «Дельта-лоцман», координатор проекту річкових інформаційних служб України Сергій Хлєбніков. За його словами, в Україні очікується зростання вантажного та пасажирського потоків внутрішніми водними шляхами, у першу чергу - напередодні чемпіонату Євро-2012. Відтак одне з основних завдань річної інформаційної служби - створення належних умов для безпечного руху суден по Дніпру. 

«Система РІС, що працює на базі Київського та Канівського шлюзів, дозволяє нам не лише бачити рух суден, але й мати можливість встановлювати зв’язок з ними, надавати їм всю необхідну для оптимального та безпечного судноплавства інформацію. У подальшому така схема буде створена по усій річці. Ми це робимо не лише до Євро - ми це робимо для наших людей», - наголосив директор Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту Володимир Севрюков під час апробації РІС.

РІС басейну Дніпра збиратиме, оброблюватиме та надаватиме підрозділам Мінінфраструктури та іншим зацікавленим організаціям і фізичним особам інформацію про судноплавні шляхи, рух суден та перевезення в режимі реального часу. Користувачі, у тому числі й іноземні громадяни, задля безпечного управління судном зможуть отримати інформацію про умови плавання по водному шляху, рух та дислокацію транспортного та технічного флоту, стан гідротехнічних споруд, вантажо та суднопотоки на ділянці водного шляху тощо. З цією метою ДП «Держгідрогафія» підготувало випуски електронних та паперових навігаційних карт, які будуть доступні будь-якому учаснику водного руху. За словами начальника ДП «Держгідрогафія» Сергія Симоненка, повністю навігаційна карта Дніпра буде підготовлена до весни наступного року.

Запровадження в Україні РІС сприятиме безпечному та ефективному процесу організації перевезень та максимальному використанню внутрішніх водних шляхів України. Крім того, створення РІС призведе до збільшення як вантажопотоків, так і суднопотоків на внутрішніх водних шляхах.

Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков наголошував, що для всіх суден, що йдуть по Дніпру, з травня 2012 року буде забезпечена якісна навігація європейського рівня.

Довідка. РІС створюється на виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань як учасника керівного комітету з реалізації проекту Річних інформаційних служб IRIS Europe II.

В Україні РІС складатиметься з: центра РІС в м. Одеса, субцентрів на річках Дніпро та Дунай, автоматичних постів РІС на Дніпрі.

РІС складатиметься з низки техніко-технологічних систем та інформаційного WEB-порталу, який фактично є сервером Е-навігації та інтегруватиме інформацію від різних підсистем РІС з наданням її судноводіям та іншим користувачам системи.

Нині річка Дніпро є закритою для заходу іноземних суден: відтак будь-який захід таких суден на Дніпро потребує спеціального дозволу. В той же час Україна має відкрити свої внутрішні водні путі, забезпечивши їх при цьому необхідними засобами та системами навігації та зв’язку не пізніше 2016 р відповідно до умов СОТ.

 

 

версія для друку