українська російська англійська
Мінагрополітики активно працює над створенням Причорноморської товарної біржі
10.10.2011 | 09:51
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк виступив на Другому Мiжнародному Чорноморському економiчному форумі, який вiдкрився 7 жовтня в Лiвадiйському палацi (Крим, Ялта).

«Ми чітко усвідомлюємо те, що покликання України як аграрної країни – з одного боку забезпечити власну продовольчу безпеку стати стовідсотково незалежними від імпорту сільськогосподарської продукції. З іншого боку – ми повинні наростити експортний потенціал та внести свій вагомий внесок у забезпечення продовольчих потреб зростаючого населення в світі», - наголосив Міністр.

За словами очільника Мінагрополітики, для цього в Україні є по-справжньому безцінне багатство: зручне географічне становище, сприятливі природно-кліматичні умови, кваліфікована робоча сила, найбільші в світі площі високопродуктивних чорноземів. Все це – міцний фундамент для сталого розвитку високопродуктивного сільського господарства.

Микола Присяжнюк наголосив на тому, що стратегічним завданням у цьому напрямку є завершення земельної реформи, бо лише за цієї умови аграрний сектор України до 2015 року зможе суттєво збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції, вийти на якісно новий рівень, забезпечити соціальний розвиток українського  села.

Говорячи про партнерство з країнами, які представлені на Форумі, Міністр повідомив, що Мінагрополітики активно працює над створенням Причорноморської товарної біржі.

«Такий крок дасть імпульс для розвитку зернового ринку в Причорноморському регіоні та залучення інвестицій у зерновий бізнес. Цей інфраструктурний сегмент буде корисним для всіх країн-учасниць», - підкреслив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку