українська російська англійська
Укрзалізниця підвищує безпеку руху на залізничних переїздах
10.10.2011 | 16:01
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Впровадження прискореного руху пасажирських поїздів вимагає від Державної адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця»  підвищити безпеку руху, особливо на перетинах залізничних колій з автомобільними шляхами (залізничні переїзди). На ділянках впровадження прискореного руху Львів – Київ – Донецьк, наразі, експлуатується 245 переїздів, які мають бути обладнані згідно з діючими нормативними документами.

У 2011 році на ділянках прискореного руху Укрзалізницею було закрито 3 переїзди з 5 запланованих, капітально відремонтовано 8. На 2 переїздах передбачено встановлення загороджувальної бар’єрної установки. Також у 2011 році передбачено перевести в розряд з черговим 48 переїздів та обладнати їх відповідним облаштуванням.

 Фінансування щодо приведення переїздів до вимог діючих нормативів проводиться за рахунок власних коштів залізниць. Згідно фінансового плану передбачено виконання робіт з капітального ремонту переїздів на 6,7 млн грн та капітального будівництва 65,6 млн грн.

З метою убезпечення руху Міністерство інфраструктури України спільно з Укрзалізницею розробили проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми підвищення безпеки на залізничних переїздах на дільницях з інтенсивним рухом поїздів та автотранспортних засобів шляхом ліквідації перетинів автомобільних доріг і залізничних колій в одному рівні на 2012-2016 роки». На реалізацію даної соціальної програми, за попередніми підрахунками залізничників потрібно 1 млрд грн. Але у проекті бюджету на 2012 рік кошти на данні цілі не передбачені.

Довідка: На сьогодні, нараховується 5574 залізничних переїздів, в тому числі 2633 з автобусним рухом.

У рамках Галузевої програми «Забезпечення безпеки  руху на залізничних переїздах на  2011-2015 роки», станом на 1 жовтня 2011 року 412 переїздів було обладнано шлагбаумами з перекриттям  проїжджої частини на всю ширину, укладено переїзного настилу із збірного залізобетону на 70 переїздах, проведено капітальний ремонт на 24 переїздах та закрито 40 переїздів.

У 2011 році на 3 переїздах заплановано виконати заходи з покращення видимості.

 

версія для друку