українська російська англійська
Комітет з дотримання Кіотського протоколу розпочав розгляд українського питання
11.10.2011 | 15:34
Прес-служба Мінприроди

11 жовтня в м. Бонн (Німеччина) відбулася перша частина засідання Комітету з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату. Комітет заслухав звіт України про ведення Кадастру викиду парникових газів в 2008-2009 роках. Виступаючи перед Комітетом, міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський відзначив, що проблемні питання, пов’язані з веденням Кадастру викиду парникових газів в 2008-2009 роках, на сьогоднішній день вирішені. «У 2010 році в Україні відбулись значні політичні зміни, які дали старт реформам в усіх сферах життя, зокрема, й у системі захисту навколишнього середовища», - відзначив Микола Злочевський. Також він підкреслив, що нинішній Уряд забезпечив прийняття Стратегії екологічної політики України до 2020 року, і успішно реалізує програму очистки України від небезпечних відходів. «Позитивне рішення Комітету з дотримання дозволить продовжити реалізацію екологічних реформ, успішно запроваджувати сучасні енергоефективні технології», - наголосив Микола Злочевський.

На підтримку України на засіданні Комітету з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату виступив і лауреат Нобелівської премії 2007 року, американський учений-еколог Вудроу Кларк. «Україна останні півтора роки демонструє дивовижний прогрес у сфері захисту довкілля та запровадження енергоефективних технологій, – заявив Вудроу Кларк. – Дуже важливо, щоб рішення Комітету не зупинило цей позитивний поступ». Крім того, Вудроу Кларк повідомив, що чимало великих іноземних компаній наразі готують для України проекти з енергоефективності, і механізми Кіотського протоколу мають цьому сприяти.

Друга частина засідання Комітету з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату в м. Бонн (Німеччина) відбудеться 12 жовтня у закритому режимі. На ньому буде прийняте рішення щодо відповідності вимогам Конвенції ведення в Україні Кадастру викиду парникових газів в 2008-2009 роках.

 

 

версія для друку