українська російська англійська
Микола Азаров: Створення нових робочих місць - ключова ланка нашої економічної політики
12.10.2011 | 10:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд має максимально прискорити процес відновлення зайнятості. На цьому акцентував увагу Прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 12 жовтня 2011 року.

Глава Уряду розповів, що під час відвідання одного з центрів зайнятості в Київській області він наочно пересвідчився, наскільки багато ще потрібно зробити, щоб вийти з кризи і забезпечити економіці зростання.

«Криза пройшлася по долях людей, і ринок праці досі не відновився на докризовому рівні, - зазначив Микола Азаров. - Якщо у 2007 році рівень безробіття за методологією Міжнародної організації праці становив 6,4%, то у першому півріччі 2011 року, навіть після скорочення порівняно з минулим роком, все одно сягає 8,2%. Я наголошую на цій проблемі: маємо справу не з відсотками, а з живими людьми».

Микола Азаров зазначив, що якщо фінансові втрати так чи інакше можна пережити, то «втрата роботи або ж марні її пошуки – це біда для людини». І хоча експерти в усьому світі вважають, що посткризове відновлення зайнятості населення починається на два-три роки пізніше, ніж відновлення економічної активності, зволікати не можна.

«Нам треба максимально прискорити процес відновлення зайнятості. У більшості наших людей просто немає накопичень, які дозволяють якийсь час «перебути». Тому створення нових робочих місць – це ключова ланка нашої економічної політики», - наголосив Микола Азаров.

Водночас Глава Уряду акцентував на важливості перекваліфікації людей, які свого часу здобули фах, що наразі не користується попитом. Сьогодні центри зайнятості виконують дуже важливу місію, стимулюючи людей навчатися новій спеціальності. Микола Азаров подякував працівникам служби працевлаштування за те, що така робота ведеться «грамотно і зацікавлено».

Микола Азаров доручив Міністерству соціальної політики разом з Міністерством фінансів приділити набагато більше уваги організації і фінансуванню питань перекваліфікації та підвищення кваліфікації, щоб «якомога швидше дати роботу тим, хто зараз її шукає».

 

версія для друку