українська російська англійська
Естонія підтримує євроінтеграційні прагнення України
12.10.2011 | 12:05
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У рамках перебування в Естонії з офіційним візитом 12 жовтня ц.р. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко провів переговори з Міністром закордонних справ Естонії Урмасом Паетом.

 Сторонами було відзначено суттєву активізацію політичного діалогу протягом поточного року, наголошувалося на взаємній зацікавленості у його подальшому продовженні на всіх рівнях. Глава українського зовнішньополітичного відомства поінформував Урмаса Паета про внутрішньополітичні процеси в нашій державі, перебіг соціально-економічних реформ, зусилля Уряду України з метою створення сприятливого інвестиційного клімату.

Однією з головних тем зустрічі стало обговорення перспективи європейської інтеграції України.

Естонською стороною було надано запевнення у подальшій підтримці зовнішньополітичних прагнень України. У цьому контексті У.Пает наголосив, що відносинам з Україною приділяється пріоритетна увага у затвердженій Урядом Естонії програмі міжнародного співробітництва на п’ятирічний період.

«Україна була і буде нашим важливим партнером. Ми повинні просуватися у питанні підписання Угоди про асоціацію», - зазначив У.Пает.

При цьому Голова МЗС Естонії наголосив на підтримці офіційним Таллінном європейської перспективи України: «Всі європейські країни, які виконують Копенгазькі критерії повинні мати чітку європейську перспективу відповідно до ст.49 Договору про ЄС».

За результатами переговорів було ухвалено Спільне комюніке, в якому містяться посилання на підтримку Естонією євроінтеграційних прагнень України, згідно із ст. 49 Договору про ЄС. У документі також наголошується на необхідності завершення переговорів України з ЄС щодо Договору про асоціацію та ЗВТ до кінця 2011 року та доцільності якнайшвидшої лібералізації візового режиму між Україною та Євросоюзом.

Після завершення зустрічі відбулася спільна прес-конференція Міністрів закордонних справ України та Естонії.

 

 

версія для друку