українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Житловий фонд потребує масштабної термомодернізації
12.10.2011 | 14:28
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Одним із головних завдань Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за словами Міністра Анатолія Близнюка, є підвищення енергоефективності систем життєзабезпечення. Це повною мірою стосується забезпечення теплом та готовності об’єктів до опалювального сезону.

«Сьогодні середні втрати тепла у мережах 15%. При цьому нормативними, які закладаються в тариф і оплачуються споживачами, вважаються 13%. В країнах ЄС тепловтрати мереж не перевищують 5–8%. Крім того, на теплопостачання витрачається в півтора раза більше умовного палива, ніж у розвинених європейських країнах. Наприклад, собівартість виробництва 1 Гкал тепла в Україні – 416 грн., у Фінляндії – 550 грн., Болгарії – 398 грн., Данії – 800 грн. При цьому вартість енергоносіїв у цих країнах суттєво вища. Система теплопостачання країни енергозалежна, тому енергоефективність систем життєзабезпечення – вимога часу», – наголосив Анатолій Близнюк.

За його словами,  10 – 15% тепловтрат відбувається на котельнях за рахунок низького КПД, ще 15% – у тепломережах на шляху до споживачів, і до 40% – через конструктивні елементи будинків. Це ставить вимогу масштабної термомодернізації житлового фонду.

 

версія для друку