українська російська англійська
Прем'єр-міністр прогнозує гарну кон'юнктуру на зерновому ринку
13.10.2011 | 18:37
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров закликає селян не боятися ризиків на зерновому ринку. Про це він заявив на засіданні економічного прес-клубу.

Глава Уряду закликав аграріїв завершувати збирання кукурудзи, не боятися вкладати в це кошти, оскільки на зовнішніх ринках залишається дефіцит продовольства, і гарна кон'юнктура для експорту зернових посилюється. "Для внутрішніх потреб нам необхідно близько 5 мільйонів тонн кукурудзи, а ми уже зараз намолотили 12 млн. тонн і очікуємо її врожай на рівні 20 млн. тонн. Зараз наше завдання - втримати ціну на внутрішньому ринку, щоб виробник окупив свої затрати", - наголосив Микола Азаров.

Він підкреслив, що дефіцит продовольства на світових ринках залишається, тому попит на кукурудзу збережеться і ціни на неї підвищуватимуться.

Микола Азаров нагадав, що нещодавно селяни та зернотрейдери висловлювали стурбованість зниженням світових цін на зернові. Уряд провів консультації з аграріями, в ході яких Прем'єр-міністр запевнив, що це тимчасове кон'юнктурне явище, і ціни на зернові підвищуватимуться, що й відбувається зараз. Тому зернотрейдери, які зачекали і зараз виходять на ринок, отримають прибуток.

"Експорт зернових зараз вирівнюється, тим більше що на світових зернових ринках ціни зростають. Так, було серйозне падіння цін, але я селянам казав, що це падіння циклічне і незабаром буде зростання цін. Так і сталося", - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку