українська російська англійська
Головні митники України і Азербайджану вирішили посилити ефективність співпраці митних органів
14.10.2011 | 11:23
Прес-служба Державної митної служби

Голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік та його азербайджанський колега Айдин Алієв підписали План заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці митних органів Азербайджанської Республіки і України на 2012-2013 роки.

Документ,підписаний  під час візиту української делегації в Баку, передбачає заходи з реалізації спільної боротьби митних служб двох країн з контрабандою, взаємний обмін інформацією та інші питання.

Голови митних відомств України та Азербайджану обговорили  питання двосторонніх відносин країн, так і багатосторонню співпрацю в рамках Всесвітньої митної організації, СНД та ГУАМ.

Ігор Калєтнік також підкреслив: той факт, що Азербайджан не є членом СОТ, не заважає економічним і торговим відносинам між двома країнами.

За 9 місяців поточного року товарообіг між Азербайджаном та Україною склав $ 1,1 млрд., заявив Голова Державної митної служби України. За його словами, товарообіг між двома державами зростає з кожним роком.

«Між азербайджанською та українською митними службами налагоджено дуже тісну співпрацю. Наші служби взаємодіють у питаннях боротьби з контрабандою наркотиків, незаконним перевезенням зброї, культурних та історичних цінностей»,   сказав керівник відомства.

Українська делегація відвідала Регіональний офіс із інституційного розвитку Всесвітньої Митної Організації по Європейському регіону, Бакинський Регіональний навчальний центр Всесвітньої Митної Організації та Кінологічний центр Державного митного комітету Азербайджанської Республіки.

Голова ДМСУ відзначив, що між азербайджанської та української митними службами існує домовленість про навчання азербайджанських митників у Митній академії України. Айдин Алієв повідомив, що за взаємною домовленістю щорічно 10 співробітників Державного митного комітету Азербайджанської Республіки будуть направлятися в Митну академію України для отримання другої вищої освіти.

У складі української делегації перебував Голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида. Він обговорив з приймаючою стороною аспекти  взаємодії між регіонами двох країн. Зокрема, Україна та Азербайджан приділяють серйозну увагу розвитку туристичного напрямку. І Закарпатська область, яка має спільний кордон з чотирма державами, в цьому плані є важливим гравцем на ринку туристичних послуг.

 

версія для друку