українська російська англійська
Додаткові ресурси бюджету в 2012 році будуть спрямовані на соціальні виплати
14.10.2011 | 15:36
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Пенсійне забезпечення у 2012 році буде здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства своєчасно та в повному обсязі. Також Урядом вжито низку інших заходів, спрямованих на забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни та створення належних умов їх життєзабезпечення, передбачених Меморандумом про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), який було підписано 30 вересня 2011 року.

Кабінетом Міністрів України при плануванні проекту Державного бюджету України на 2012 рік враховано видатки на пенсійне забезпечення у 2012 році обраховані з урахуванням фонду оплати праці, індексу інфляції 107,9 відсотків та розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1 січня - 823 грн., з 1 квітня - 839 грн., з 1 липня - 845 грн., з         1 жовтня - 857 грн. та з 1 грудня - 869 грн. (проти 800 грн., передбачених у грудні 2011 року).

Середній розмір мінімальної пенсії відповідатиме розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і становить 842 грн., що на 75,2 грн. більше, ніж у поточному році.

В проекті Державного бюджету України на 2012 рік обсяг трансфертів до Пенсійного фонду України становитиме 48,3 млрд. грн., в тому числі, на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України 2,2 млрд. гривень. Планується, що дефіцит коштів Пенсійного фонду на виплату пенсій у 2012 році зменшиться на 87,6 відсотка (або на 15,6 млрд. грн.) порівняно з поточним роком.

За таких умов прогнозні видатки на пенсійне забезпечення громадян, які мають здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету у 2012 році складуть 48,3 млрд. грн., в тому числі передбачені видатки на:

-                      підвищення пенсій для інвалідів війни 465,5 млн. гривень;

-                      підвищення доплати до пенсії або щомісячного довічного утримання членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті           1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту  - 63,7 млн. гривень;

-                      підвищення доплати до пенсії або щомісячного довічного утримання членам сімей померлих осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту  - 43,7 млн. гривень;

-                      підвищення доплати до пенсії або щомісячного довічного утримання членам сімей померлих військовослужбовців, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту  - 22,5 млн. гривень;

-                      підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання дітям-війни – 419,1 млн. грн., тощо.

Таким чином, пенсійне забезпечення у 2012 році буде здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства своєчасно та в повному обсязі. Мінімальні пенсії виплачуватимуться у розмірах, не нижчих за встановлений законодавством прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде забезпечено реалізацію прийнятих рішень щодо розмірів пенсійного забезпечення, за рахунок коштів державного бюджету здійснюватимуться видатки на пенсійне страхування окремих категорій громадян (осіб, які проходять строкову військову службу, здійснюють догляд за дитиною або інвалідом, тощо).

У проекті Державного бюджету України на 2012 рік передбачено вирішення ряду питань соціального характеру, для чого додаткові ресурси бюджету (проти показників 2011 року) спрямовуються насамперед:

для забезпечення виплати підвищення пенсій для інвалідів війни, підвищення доплати до пенсії або щомісячного довічного утримання членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) осіб, померлих осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, підвищення розміру пенсій інвалідам-ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,   підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання дітям війни за бюджетною програмою КПКВ 2506020 „Дотація на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмамипередбачені видатки на 2012 рік в сумі 46 063,1 млн. грн., що більше на 13,6 відсотка, а саме на  5 501,0 млн. гривень;

для забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань (КПКВ 2501150) до 5 травня у збільшених та єдиних розмірах передбачені видатки на 2012 рік в сумі 610,0 млн. грн., що більше на 10,9 відсотка, а саме на 60,0 млн. гривень.

З метою реалізації  права осіб з обмеженими фізичними можливостями на успішну інтеграцію до активного суспільного життя, покращення умов життєдіяльності цієї категорії громадян шляхом забезпечення інвалідів протезно-ортопедичним взуттям,  спеціальними засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, іншими технічними засобами реабілітації, забезпечення інвалідів та інвалідів-спинальників санаторно-курортним  лікуванням та надання їм відповідної допомоги у протезуванні в стаціонарних відділеннях при протезних підприємствах у проекті бюджету на 2012 рік планується збільшення обсягу асигнувань на заходи із соціальної трудової та професійної реабілітації інвалідів на 175,8 млн. гривень (або на 23,3 відсотка) порівняно з поточним роком. Зокрема, збільшені видатки на забезпечення пільгових категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації на 138,6 млн. гривень; збільшені асигнування на санаторно-курортне лікування інвалідів та виплату компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування – 25,1 млн. гривень.

Також Мінсоцполітики розроблено проект Порядку розподілу санаторно-курортних путівок до санаторно-курортних закладів Міністерства соціальної політики, який в даний час опрацьовується структурними підрозділами Міністерства та в подальшому буде погоджено із громадськими організаціями ветеранів війни.

Надіслано на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади і інших документ - розроблений Мінсоцполітики проект постанови Кабінету Міністрів України „Про утворення Консультативної ради з питань поліпшення соціального захисту ветеранів війни та затвердження Положення про Консультативну раду”. На даний час проект акта погоджено без зауважень Мінфіном та Мінекономрозвитку. Після проведення Мін’юстом правової експертизи проект акта в установленому порядку буде надіслано на розгляд Уряду. Одночасно Мінсоцполітики формується склад Консультативної ради із представників центральних органів виконавчої влади та громадських організацій ветеранів війни та напрацьовується план роботи Консультативної ради на  2011 рік.

Всеукраїнські громадські організації ветеранів, станом на 13.10.2011 профінансовані стовідсотково відповідно до планових призначень, а саме, з початку року виділено 7,8 млн. гривень. Для здійснення детального аналізу стану фінансування на місцевому рівні громадських організацій ветеранів війни Мінсоцполітики направлено відповідний лист до обласних державних адміністрацій.

 

ф

версія для друку