українська російська англійська
Міжнародні експерти високо оцінили Кадастр викидів парникових газів за 1990-2009 рр.
17.10.2011 | 14:22
Прес-служба Державного агентства екологічних інвестицій

10-15 жовтня група міжнародних експертів (ERT) провела перевірку Національного кадастру викидів парникових газів за 1990-2009 рр. 15 жовтня були озвучені попередні висновки групи за результатами перевірки, які носять позитивний характер.

Попередні висновки ляжуть в основу остаточного звіту про перевірку, який дозволить відновити статус прийнятності Україні вимогам Кіотського протоколу. Що дасть можливість відновити участь України в міжнародній торгівлі викидами та механізмі спільного впровадження за національною процедурою.

У ході презентації попередніх висновків члени ERT повідомили, що кадастр за 1990-2009 рр. в цілому відповідає вимогам до національної звітності. Міжнародні експерти відзначили значний прогрес у підготовці звіту, здатність України оперативно й ефективно реагувати на зауваження, які були висунуті до попереднього кадастру - за 1990-2008 рр.

«Нас вразив рівень підготовки і компетентність експертів України, котрі брали участь у перевірці», - відзначили члени ERT. Водночас ними було зазначено, що не варто зупинятися на досягнутому, треба продовжувати розвивати Національну систему оцінки викидів та поглинання парникових газів, зокрема - поліпшувати координацію робіт різними міністерствами та відомствами.

Експерти повідомили, що проект звіту про перевірку буде офіційно переданий Україною для обговорення до 12 грудня 2011 року, а остаточний звіт очікується до 6 лютого 2012 року.

Після цього, згідно з процедурами Кіотського протоколу, Україна зможе подати заявку на відновлення статусу прийнятності вимогам Кіотського протоколу.

У свою чергу голова Державного агентства екологічних інвестицій України Сергій Орленко від імені української сторони подякував міжнародним експертам за виконану роботу, їхні висновки та рекомендації. Сергій Орленко повідомив, що всі рекомендації будуть належним чином враховані при розробці наступного документа. Він також зазначив, що висока оцінка міжнародними експертами зусиль України у формуванні національної системи обліку викидів парникових газів і самого кадастру стала можливою «тільки завдяки активній підтримці Прем'єр-міністра України та апарату Адміністрації Президента, які фактично забезпечили надання всієї необхідної інформації всіма задіяними міністерствами та відомствами».

Перевірка кадастру викидів парникових газів за 1990-2009 рік здійснювалася відповідно до вимог Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (РКЗК ООН) та Кіотського протоколу до неї. Сам кадастр був поданий до Секретаріату РКЗК ООН у квітні 2011 року, а остаточна версія - у липні цього року, відповідно до вимог РКЗК ООН та Кіотського протоколу.

Довідково: Національний кадастр антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглиначами парникових газів за 1990-2009 роки у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей.

 

версія для друку