українська російська англійська
Дмитро Табачник: У наступному році підручники для дітей з вадами зору обов'язково друкуватимемо шрифтом Брайля
18.10.2011 | 09:31
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

«На сьогоднішній день, за даними обласних і районних управлінь освіти, близько 120 тис. дітей в тих чи інших формах в Україні здобувають інклюзивну освіту. Це надзвичайно важливо. Це соціалізація тих, хто її найбільше потребує», - про це повідомив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, відповідаючи на запитання кореспондентів з Чернігівської області щодо впровадження інклюзивної освіти в Україні.

«У наступному році ми вперше повернемося до того, про що раніше лише мріяли. Ми підручники для найменших будемо обов’язково друкувати шрифтом Брайля. Там маленькі тиражі і мене КРУ буде перевіряти за те, що вони дорогі. Але це вкрай потрібно для дітей з вадами зору. Ці діти «рвуться» до освіти, можливо, більше, ніж інші. Коли бачиш, що діти через дві лупи читають, то просто «серце кров’ю обливається». І тому потрібно робити такі підручники, - прокоментував Дмитро Табачник. - Інклюзивна освіта – це революційний напрямок і прорив, який нам вдалося лише в цьому році реалізувати. Він був багато років мрією багатьох педагогів».

На переконання Міністра, інклюзивна освіта – це можливість дати освіту кожній дитині з особливими потребами і на дому, і при найтяжчих фізичних вадах, в тому числі, і психічних. Це майбутнє в соціалізації суспільства.

«Нам вдалося, по-перше, затвердити програму інклюзивної освіти. По-друге, прийняти постанову Кабінету Міністрів, яка дозволяє кожному навчальному закладу пройти акредитацію, створити певні умови і займатися інклюзивною освітою, - сказав Дмитро Табачник. - І ще, на мою думку, інклюзивна освіта – це рівень громадянської зрілості суспільства».

 

версія для друку