українська російська англійська
ДІУ: Уряд знайшов реальну можливість вирішити питання безоплатної передачі людям квартир
18.10.2011 | 10:01
Прес-служба Державної іпотечної установи України

Державною іпотечною установою на виконання статті З0 Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 855 вживаються заходи щодо забезпечення безоплатної передачі квартир, придбаних Установою.

За безпосередньої участі ДІУ проведено перше засідання Міжвідомчої ради з координації здійснення заходів щодо безоплатної передачі квартир, придбаних Державною іпотечною установою, на якому визначено першочергові задачі для всіх учасників цього процесу та конкретні шляхи реалізації поставлених Урядом завдань, розроблено та затверджено форми документів, на підставі яких передаватимуться квартири, підготовлено необхідне нормативне забезпечення порядку передачі квартир, яке надіслано на місця. Також згідно з установленим порядком ДІУ передає правовстановлюючі документи в регіони.

Масштабність цього процесу, важливість своєчасного виконання урядових завдань на сьогодні є безпрецедентними. Так, головою Міжвідомчої ради Уряд призначив члена Кабінету Міністрів України Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Близнюка А.М., в областях створено 26 регіональних рад з координації здійснення заходів щодо безоплатної передачі квартир, придбаних ДІУ, які очолюють голови облдержадміністрацій, на місцях майже завершено формування комісій з безоплатної передачі квартир, створено 8 рад в міністерствах, відомствах, які очолюють перші заступники керівників цих органів.

Звертає на себе увагу той факт, що виконання постанови Кабінету Міністрів України 27.07.2011 № 855 перебуває на особливому контролі у Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова. Адже успішна реалізація цієї постанови сприятиме розв'язанню одного із найважливіших соціальних питань - забезпечення громадян країни житлом, а у даному випадку - безкоштовним житлом. Цілком зрозумілою є позиція Прем'єр-міністра України, оскільки мова йде про долю 5,5 тис. сімей, які мають отримати довгоочікуване житло.

Принагідно хотілося б відзначити, що питання придбання та безоплатної передачі квартир із залученням Державної іпотечної установи започатковано ще в 2009 році. Через допущені попереднім Урядом помилки у нормативно-правовому та фінансовому забезпеченні до цього часу це питання не вдалося зреалізувати. Насамперед це пов'язано з тим, що прийнята Урядом Тимошенко Ю.В. постанова № 832 від 05.08.2009 являє собою цілковитий правовий нігілізм. По-перше, правова природа визначених цією постановою завдань та статутних завдань ДІУ, як фінансової установи другого рівня, є різною. По-друге, прийняте рішення призвело до вилучення із статутного фонду Установи, як державної інституції, значної суми коштів, яка склала 1,5 млрд. гривень. Тобто у бюджеті з'явилася значна «прогалина» без визначених джерел відшкодування і це під час одного із етапів фінансово-економічної кризи.

Як наслідок, рік тривав пошук оптимальних шляхів розв'язання цього питання, пошук правових норм, спрямованих на забезпечення соціального захисту людей. Незважаючи на усю складність ситуації, Уряд віднайшов джерела фінансування.

Тому нині завдяки ефективній, виваженій політиці очолюваним М.Я. Азаровим Урядом знайдено реальну можливість безкоштовно передати людям та закріпити за ними право власності на квартири, придбані ДІУ.

Таким чином започатковано процес розв'язання важливого соціального питання. Для того, щоб значні зусилля, які докладає Кабінет Міністрів України для його успішного розв'язання, не виявилися марними, сьогодні є необхідним надання цьому процесу нового імпульсу, підсилення розуміння працівниками владних структур, громадянами його актуальності та значущості.

Зважаючи на викладене та з метою сприяння розв'язанню житлових проблем громадян, забезпеченню соціальної стабільності у суспільстві, вважаємо, що вказаний процес потребує підтримки на державному рівні, тому існує нагальна необхідність висвітлення Секретаріатом Кабінету Міністрів України перебігу безоплатної передачі квартир в урядових виданнях, державних та недержавних засобах масової інформації.

З метою недопущення соціальної напруги в регіонах просимо доручити головам обласних державних адміністрацій забезпечити оприлюднення інформації щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 855 стосовно здійснення заходів з безоплатної передачі квартир, придбаних Державною іпотечною установою, в регіональних засобах масової інформації.

 

 

версія для друку