українська російська англійська
Андрій Клюєв: Є підстави для багаторазового збільшення товарообігу між Україною та Саудівською Аравією
18.10.2011 | 19:20
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі

Є всі підстави для багаторазового збільшення товарообігу між Україною та Саудівською Аравією. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України-Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв за підсумками четвертого засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Андрій Клюєв зазначив, що, незважаючи на хорошу динаміку розвитку двосторонньої торгівлі, її потенціал використовується далеко не повною мірою.

За його словами, стратегічними питаннями для двох сторін є реалізація спільних проектів в сільському господарстві, співробітництво в будівництві та промисловості, освоєння космосу, взаємодія в паливно-енергетичному комплексі й у сфері геології надр.

Андрій Клюєв заявив про гарні перспективи для розвитку інвестиційного співробітництва. За його словами, українська сторона запропонувала на розгляд колег із Саудівської Аравії список конкретних інвестиційних проектів у промисловості. Перший заступник глави Уряду України також заявив про необхідність активізувати співробітництво між інвестиційними агентствами двох країн.

Андрій Клюєв відзначив необхідність розширення структури експортно-імпортних операцій між Україною та Саудівською Аравією, особливо за рахунок українських товарів з високою доданою вартістю.  На його думку, залежність товарообігу від вузької номенклатури сировинного експорту може призводити до нестабільності в обсягах двосторонньої торгівлі.

Перший віце-прем'єр-міністр України повідомив, що в рамках засідання міжурядової комісії також обговорювалися питання співпраці в галузі транспорту, зокрема, підготовка угоди про повітряне сполучення. Також обговорювалася співпраця у сфері освіти, туризму та охорони здоров'я та у ряді інших сфер.

Андрій Клюєв також заявив, що Україна розглядає Саудівську Аравію як одну з провідних країн світу, яка має великий економічний потенціал і відіграє важливу роль серед країн Близького і Середнього Сходу.

 

версія для друку