українська російська англійська
Микола Азаров: Вилучення в договорі про ЗВТ в рамках СНД тимчасові, і вони будуть відмінені за короткий час
19.10.2011 | 11:41
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Вилучення за окремими товарними позиціями зони вільної торгівлі  в СНД тимчасові, і вони будуть відмінені за короткий термін, коли країни-учасниці Співдружності створять конкурентні умови, які дозволять зняти ці вилучення. Про це Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив на брифінгу у Санкт-Петербурзі.

Глава українського Уряду навів приклад вилучень за трьома експортними основними позиціями: цукор, спирт та нафтогазова сфера. За його словами, після перехідного періоду будуть відмінені російські експортні мита на нафту і газ. Прем’єр-міністр зауважив, що ці вилучення не нові, вони давно запроваджені.

«Нас влаштовує підписана вчора угода про створення зони вільної торгівлі, оскільки ті вилучення, які збереглися у договорі, вони тимчасові, тобто через деякий час вони підлягають виключенню з договору, по суті, за основними товарними позиціями, за якими відбувається торгівля між країнами СНД, дійсно буде запроваджено режим вільної торгівлі», - наголосив Микола Азаров.

Водночас Прем’єр-міністр підкреслив, що створення ЗВТ спростить умови ведення бізнесу, зокрема дасть можливість українським підприємцям без виключень та фіскальних навантажень працювати на ринку СНД. 

«Росія дала принципову згоду, і в цьому договорі це зафіксовано, що вилучення у двосторонній торгівлі буде усунено. Це найголовніше і найважливіше, оскільки раніше згоди на це не було», - зазначив він.

При цьому Глава Уряду повідомив, що товарообіг України з СНД на сьогодні складає близько 140 млрд. дол.

Микола Азаров нагадав, що Україна також завершує переговори про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, а також з іншими країнами світу. «Ми ведемо переговори про створення зони вільної торгівлі не тільки з ЄС, а й з рядом інших країн. Це наша політика – полегшити доступ наших товарів на зовнішні ринки», - наголосив він.

версія для друку