українська російська англійська
Закон "Про ринок земель" не дозволятиме скуповування сільгоспземлі "в одні руки"
20.10.2011 | 11:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Законопроект «Про ринок земель» повинен бути прийнятим виключно в інтересах держави та фермерів. Внесення змін до законопроекту проходить в активній співпраці Мінагрополітики, експертів аграрного ринку та сільгоспвиробників. Конструктивний діалог фахівців агропромислового сектору та Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка свідчить на користь якнайшвидшого прийняття закону «Про ринок земель».

«Протягом всього часу обговорення законопроекту за дорученням Президента України ми провели предметні зустрічі із фермерами, сільськими та селищними головами, науковцями, представниками агробізнесу, сільгоспвиробниками та активами сільських громад. Такі зустрічі не зажди проходили гладко, але завжди мали практичний та прикладний для селян характер. Перед усіма органами місцевого самоврядування сьогодні стоїть завдання врахувати максимальну кількість пропозицій та зауважень до законопроекту «Про ринок земель», – зазначив Міністр.

За його словами, обговорення законопроекту з експертами аграрного сектору свідчить про те, що завершення земельної реформи не можна відкладати, а ринок землі України потрібен уже сьогодні.

«Провівши чимало зустрічей, можу сказати, що постійний діалог із аграрними експертами доводить, що Україна потребує прийняття Закону «Про ринок земель». Звісно, до проекту надійшло чимало зауважень і пропозицій, які всі розглянуті і сконсолідовані», – наголосив Микола Присяжнюк. Він додав, що, зменшити обсяги купівлі землі в одні руки, зобов’язати, щоб покупцями були люди, які є професіоналами, а також створити сільськогосподарський аграрний банк.

«Одним із головних побоювань фермерів і селян – землю скуплять іноземці та олігархи, тому їхню пропозицію щодо зменшення площі землі «в одні руки» буде обов’язково враховано в законопроекті, як і всі інші конструктивні пропозиції, адже головне завдання, поставлене Президентом при завершенні земельної реформи, – не обезземелити українського селянина», – резюмував Міністр.

 

версія для друку