українська російська англійська
Микола Азаров: Вільної торгівлі не може бути забагато
20.10.2011 | 11:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголошує, що вільна торгівля в СНД не суперечить створенню зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів, коментуючи результати підписання угоди про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД під час його перебування у Санкт-Петербурзі.

«У Європі зявилася нова, величезна зона вільної торгівлі. Причому унікальна. Тому що інтегрує в себе ринки і природні ресурси як Європи, так і Азії. Ця зона вільної торгівлі об’єднує країни з населенням понад 260 мільйонів чоловік. Це регіональне торгівельне об’єднання, аналогічне південноамериканській зоні вільної торгівлі NAFTA, латиноамериканській  MERCOSUR, азіатсько-тихоокеанській зоні вільної торгівлі», - прокоментував Микола Азаров створення ЗВТ в СНД.

Водночас Глава Уряду наголосив, що вільна торгівля України в СНД не є перепоною до створення зони вільної торгівлі з країнами ЄС, про що уже заявили і  представники ЄС. «Вільної торгівлі не може бути забагато. І одна свобода не може перекреслювати іншу», - підкреслив Микола Азаров. Він зазначив, що керівництво України як і раніше сповнене рішучості завершити переговори з європейськими партнерами: «Для України це також третина товарообороту і ринок з 500 мільйонами споживачів».

«Тому наступним пунктом нашого плану відкриття зовнішніх ринків стане підписання аналогічної угоди з Європейським Союзом», - повідомив Микола Азаров.

 

версія для друку