українська російська англійська
Андрій Клюєв: Завершення переговорів щодо ЗВТ з ЄС відкриває шлях до завершення переговорів про асоціацію
20.10.2011 | 12:58
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Завершення переговорів у частині зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом відкриває шлях до завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію в цілому до кінця поточного року.

Про це в четвер у Брюсселі заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

"Вчора ввечері після інтенсивних переговорів нам вдалося узгодити всі ключові параметри в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Наші домовленості відкривають шлях до завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію до кінця року", - заявив Андрій Клюєв.

За його словами, переговори, зокрема, з Членом Єврокомісії з питань торгівлі Карелом Де Гухтом, були досить непростими, обговорювався «ряд важких питань». Але сторони виявили готовність чути один одного і йти на серйозні компроміси, зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України. Андрій Клюєв повідомив, що грунтуючись на досягнутих домовленостях, дано доручення експертам доопрацювати всі технічні формальності.

За словами Першого віце-прем'єр-міністра України, ця подія є знаковою, враховуючи складність ситуації як в ЄС, так і в Україні.

«Я радий, що вчора ми досягли домовленостей по всім аспектам. Залишилися лише деякі технічні моменти. Але у нас є принципові домовленості, і тепер вони повинні реалізуватися», - заявив у свою чергу Єврокомісар Карел Де Гухт. За його словами, тепер підписання договору про асоціацію можливо до кінця року.

 

версія для друку