українська російська англійська
Досвід будівництва наземного метро в Дубаї буде впроваджено в Україні
20.10.2011 | 13:49
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Для будівництва мережі метрополітену Україна вивчає передовий досвід компаній, які виконали проектування та будівництво метро в розвинутих країнах світу, зокрема, у м. Дубай (Об’єднані Арабські Емірати). Семінар з питань проектування, будівництва та управління і розвитку метрополітену проходить 20 жовтня, у Дубаї. Україну представляє офіційна делегація на чолі з Віце-прем'єр-міністром України – Міністром інфраструктури Борисом Колесніковим. У складі делегації – голови міських та обласних адміністрацій Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська.

    Досвід Дубая щодо будівництва метрополітену є надзвичайно цікавим для України: за рекордно короткий термін і в умовах світової економічної кризи владі ОАЕ вдалося побудувати найбільш сучасну систему метрополітену з повністю автоматичним управлінням. «За 5 років в Дубаї побудовано стільки кілометрів метро, стільки не збудувала вся Україна за 50 років. При цьому будівництво наземних гілок метро в 6-7 разів дешевше, ніж підземне, а за своїми споживчими якостями, по вагонному парку воно набагато ефективніше за сучасний метрополітен», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр - Міністр інфраструктури Борис Колесніков.

    Він зауважив, що використовувати досвід будівництва метро в Дубаї найбільш доцільно там, де немає історичного центру – наприклад, у спальних районах Дніпропетровська, Донецька. «Вихід на поверхню – єдиний швидкий й економічний шлях розвитку метрополітену»,  - зазначив Борис Колесніков.

    За прогнозами Департаменту громадського транспорту Дубаї, метрополітен здатний перевозити в середньому до 1,2 млн. пасажирів на добу - тобто, до 360 млн. пасажирів на рік. При цьому частина автобусних маршрутів в Дубаї, у першу чергу – в «спальних» районах міста, прокладена таким чином, щоб здійснювати максимально зручне транспортування пасажирів до станцій метро. Аналогічну схему, на переконання Віце-прем'єр-міністра України, необхідно розвивати і в Україні.

версія для друку