українська російська англійська
Президент підтримав ініціативу Мінагрополітики щодо відміни експортних мит
20.10.2011 | 14:38
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Президентом держави був підписаний Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін в Податковий кодекс України і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур». Це дозволить Україні в повній мірі реалізувати експортний потенціал і закріпити за собою роль надійного гравця на зовнішніх ринках.

Своїм рішенням Президент держави  ввів у юридичну дію рішення Верховної Ради України від 7 жовтня по законопроекту № 9239, який відмінив експортні мита на пшеницю і кукурудзу.

«Таким чином, на українському ринку зернових, за виключенням ячменю, створилися нові умови для вільного ціноутворення на продукцію сільського господарства відповідно до світової цінової кон’юнктури. Зняття експортних мит, по-перше, призведе до збільшення прибутків від реалізації зернової продукції для її виробників; по-друге, слід очікувати вирівнювання  цін на внутрішнього ринку до рівня світових і регіональних цін. Також це значно підвищить інтенсивність експорту зернових і технічних культур», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами очільника Мінагрополітики, на сьогодні одне з головних завдань Міністерства – щоб кожен український фермер міг вигідно продати свій урожай.

«Всім відомо, що Україна займає лідируючі позиції по експорту багатьох сільськогосподарських культур. І на сьогоднішній день наша держава відігріє велику роль у продовольчій безпеці всього світу. Тому сьогодні ми ставимо перед собою завдання – закріпити за Україною імідж надійного та стабільного гравця на зовнішніх ринках. І відміна експорт мит – великий крок на цьому шляху», – наголосив Микола Присяжнюк.

Відомо, що у нинішньому році очікується один із найвищих показників виробництва зернових культур за всю історію нашої держави – 53 млн. тонн, з яких близько 27 млн. тон Україна готова експортувати.

 

версія для друку