українська російська англійська
Визначено лауреата премії імені В'ячеслава Чорновола 2011 року
20.10.2011 | 15:38
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджено науково-популярній книзі Мирослава Мамчака «Тарас Шевченко і флот». Таке рішення було прийнято на засіданні Комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола 20 жовтня ц.р. Забезпечення прийому матеріалів від претендентів на здобуття премії здійснював Держкомтелерадіо України.

Книга заслуженого журналіста України Мирослава Мамчака є першим в Україні комплексним журналістським дослідженням маловідомої сторінки біографії Тараса Шевченка під час його дворічної служби на засланні у складі Аральської морської експедиції. Разом з тим, праця висвітлює також морську тематику в художній і мистецькій творчості Кобзаря.

Лауреат премії отримає грошову винагороду у розмірі 5 тисяч гривень.

Загалом же, на здобуття премії в Держкомтелерадіо України надійшло 79 творчих робіт, серед них -  публікації в друкованих ЗМІ, теле-  та радіороботи. Твори  подали  27 авторів з 10 регіонів України.

Розгляд поданих робіт здійснював Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола, який очолює Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович. До складу Комітету також входять представники Міністерства культури і туризму України, Національної спілки журналістів, громадської організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

Інформаційно. Премія імені В’ячеслава Чорновола, започаткована постановою Уряду від 27 червня 2003 року № 979 «Про премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики», присуджується щорічно, починаючи з 2004 року.

На здобуття  цієї відзнаки приймаються  нові оригінальні публіцистичні твори у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років.

Свого часу премію імені В’ячеслава Чорновола отримували:

2004 рік - Кривий Василь Дмитрович, редактор Кельменецької районної газети «Рідне слово» (Чернівецька область) за публікацію «Пуста хата», опубліковану в газеті «Буковина»;

2005 рікРозумович Серафима за публікацію в газеті «Сутінки в імперії бідності», опубліковану в газеті «Літературна Україна»;

2006 рікПерцовський Костянтин Семенович за публікацію «Я – українець!», оприлюднену в газеті  «Голос України»;

2007 рік - Корсак Іван Федосійович за публікацію «Гетьманич Орлик», оприлюднену в газеті «Сім’я і дім», (муцьк);

2008 рікМужук Леонід Петрович (Київська регіональна  державна телерадіокомпанія) за  фільм-дилогію «33» (Фільм 1. «Материнський спогад», фільм 2. «Материнський заповіт»);

2009 рік - авторський колектив Закарпатської ОДТРК (автор сценарію і керівник телепроекту - Кешеля Дмитро Михайлович. Співавтори: Янкович Мелінда Миколаївна - режисер, Талабіра Олександра Іванівна - журналіст, Штефуца Наталія Богданівна - журналіст, Дуда Володимир Федорович) за фільм «Гіркота солодкої землі», присвячений 70 – річчю створення Карпатської України;

2010 рік - Дзюба Сергій Вікторович за книгу «Замінований рай».

 

версія для друку