українська російська англійська
На заміну 33 тис. км зношених тепломереж в Україні треба 5,5 млрд.грн.
20.10.2011 | 17:50
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Технічний стан мереж теплопостачання, відсутність сучасної термоізоляції будинків, кліматичні характеристики, а іноді звичайне зволікання місцевої влади стали причиною затримки початку обігріву помешкань громадян. Про це повідомив директор Департаменту систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віталій Шаповаленко під час прес-конференції на тему: «Чи в усіх квартирах українців тепло?».

«Відомо, що технічний стан об’єктів житлово-комунального господарства не найкращий. Хронічні проблеми накопичувалися роками. Для прикладу, із загальної протяжності теплових мереж, а їх у нас майже 33 тисяч кілометрів, близько 15% – зношені", – повідомив Віталій Шаповаленко. За його словами, за попередніми розрахунками, для заміни цих теплових мереж необхідно приблизно 5,5 млрд. грн. А кошти, які, надходять від оплати послуг, використовуються, насамперед, на аварійних об'єктах.

Через сприятливі погодні умови, а саме середньодобову температуру повітря вищу за 8 градусів тепла, у деяких регіонах країни опалення свідомо не включалося. За словами Віталія Шаповаленка, наприклад, у Криму були включені 59% котелень, а у Херсонській області – тільки 1,5%. Проте, за останніми оперативними даними, в Україні загалом вже працюють 96,8% котелень,  до  опалення  підключено  91%  житлових  будинків,  98%  дитсадків, 97% навчальних і майже 99% медичних закладів.

Складна ситуація, за словами директора профільного Департаменту Мінрегіону, склалася у Луганську. Там досі не працюють котельні через несвоєчасне укладення місцевою владою договорів на постачання газу. «Найкритичніша ситуація з початком опалювального сезону спостерігається у Луганську. Залишаються не підключеними більше ста котелень. Міською владою досі не підписані договори щодо поставки газу. Сьогодні проблема майже урегульована і, залежно від кліматичних умов, протягом найближчих 2-3 днів в Україні будуть обігріті усі житлові будинки», – сказав Віталій Шаповаленко.

На думку представника Мінрегіону, до 50% всіх втрат тепла, можна скоротити, за умови впровадження державної програми термомодернізації житлових будинків. Безпосередньо на підприємствах теплоенергетики відбувається 10-15% втрат тепла. Ще 20% втрачається при транспортуванні до споживачів. В будинках же, за словами керівника Департаменту, втрачається 40-50% тепла. «Утеплення житлових будинків є важливою комплексною проблемою для України через постійне подорожчання енергоресурсів. Мінрегіон планує розробити загальну державну програму з комплексної модернізації житлових будинків. Пілотні проекти, вже показали, що такі заходи дозволяють зберегти до 50% тепла», – підкреслив Віталій Шаповаленко.

 

версія для друку