українська російська англійська
Микола Азаров провів чергове засідання економічного прес-клубу
24.10.2011 | 18:17
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів чергове засідання економічного прес-клубу. Основною темою обговорення учасників заходу було підписання угоди про утворення зони вільної торгівлі з країнами СНД та завершення переговорного процесу про підписання такої угоди з Європейським Союзом.

За словами Миколи Азарова, підписання угоди про ЗВТ в рамках СНД трактується некоректно: «Кажуть, раз ви підписали цю угоду, значить ви рухаєтеся в Азію. Та нічого подібного: ми як були в центрі Європи, так і залишаємося там, просто товари наші будуть вільніше рухатися».

Прем’єр-міністр відзначив, що ринок країн СНД є дуже перспективним для збуту товарів вітчизняного виробництва. Він назвав підписаний договір «проривом» у взаємовідносинах України та країнами Співдружності. «Виграш для України – колосальний. Це для нас реальна можливість покращити наші торговельні баланси», - підкреслив Микола Азаров.

Глава Уряду наголосив, що в жодному разі не можна протиставляти зону вільної торгівлі з СНД і Європейським Союзом. При цьому він повідомив, що підписання відповідної угоди з ЄС ще попереду: «Скажу тільки, що переговори перебувають у завершальній стадії, практично всі спірні питання врегульовані, залишилися певні моменти, які, думаю, відшліфуються, але договір готовий до підписання». За його словами, тапер слово за Європейським Союзом. Позиція України, відзначив Микола Азаров, незмінна: «Ми вважаємо, що договір взаємовигідний, ніяких поступок Україні не робиться, здійснюється взаємовигідний доступ на ринки наших країн».

У свою чергу головний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Володимир Сіденко, який був запрошений на засідання прес-клубу в якості експерта, зауважив, що підписання декількох регіональних угод про створення ЗВТ – це нормальна світова практика. «Абсолютна більшість країн-членів СОТ мають одночасно по декілька таких угод, а окремі країни, такі як Мексика – більше десятка», - підкреслив він.

За словами Володимира Сіденка, у прагненні України підписати угоди про зону вільної торгівлі одночасно з різними партнерами нічого незвичайного немає: «Ніякого протиріччя між створенням ЗВТ з СНД і ЄС нема, якщо мова йде про те, що ці договори підписуються на принципах СОТ. Тому такий курс вписується у світові тенденції».

 

версія для друку