українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Забезпечення гендерної рівності - важлива складова внутрішньої політики України
25.10.2011 | 11:33
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра - Міністра соціальної політики

У зв’язку із проголошеним курсом євроінтеграції України ґендерне питання, що є пріоритетним в Євросоюзі, набуває особливого значення для нашої держави. Про це Віце-прем’єр-міністр України-Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив сьогодні, відкриваючи Міжнародну конференцію „Сучасні тенденції розвитку національних механізмів забезпечення рівності жінок та чоловіків в європейських країнах”.

Урядовець підкреслив, що українське гендерне законодавство відповідає європейським стандартам. У той же час, за словами Сергія Тігіпка, за деякими параметрами ми відстаємо від країн Євросоюзу. Зокрема, серед народних депутатів України всього 32 жінки (7,4%), в той час як у європейських країнах цей показник складає 22 відсотка. Лише у місцевих радах, як зауважив урядовець, ситуація дещо краща: там представництво жінок сягає 37%.

„Великою проблемою в Україні залишається диспропорція у доходах чоловіків та жінок. Ситуація, коли зарплата жінок в середньому на 25% нижча ніж у чоловіків, є несправедливою і її треба виправляти”, -- зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, для поліпшення гендерної ситуації в Україні зараз готуються певні законодавчі ініціативи. Зокрема, обговорюється питання щодо квотування представництва жінок у виборчих списках політичних партій.

„Українська жінка заслуговує того, щоб на рівних з чоловіками брати участь у всіх сферах соціального, політичного і економічного життя”, -- наголосив Сергій Тігіпко.

 

версія для друку