українська російська англійська
Андрій Клюєв: Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з ЄБРР
25.10.2011 | 13:12
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на зустрічі з Віце-президентом ЄБРР Яном Фішером.

За словами Андрія Клюєва, для України ЄБРР є одним з найефективніших та найбільших інвесторів. За всі роки співробітництва загальний обсяг наданих Банком  ресурсів складає понад 6,7 млрд. євро для реалізації 281 проекту, повідомив він.

«Ми розцінюємо ці результати як важливий внесок ЄБРР у розвиток реального сектору в Україні. А це є одним з пріоритетних завдань розвитку, визначених у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки», - заявив Андрій Клюєв.

Він відзначив, що завдяки цілеспрямованій роботі команд української сторони та Банку в 2010 - у 2011 роках вдалося досягти достатньо істотних позитивних результатів. «Ми завершили підготовку трьох масштабних інфраструктурних проектів на суму 825 млн. євро, спільно підготували нову середньострокову Стратегію ЄБРР в Україні на період 2011 - 2014 років, підписали та ратифікували угоду про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля», - повідомив Перший віце-прем‘єр-міністр України. За його словами, Україна та ЄБРР мають достатньо амбіційні спільні плани та проекти. Учасники зустрічі обговорили перспективи співробітництва України та ЄБРР на найближчий рік.

На сьогодні на стадії реалізації знаходяться 7 спільних з ЄБРР проектів в державному секторі економіки на загальну суму – 1,34 млрд.дол.США (954,4 млн. євро). Серед них: "Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська",  “Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до Києва”, «Реабілітація гідроелектростанцій».

 

версія для друку