українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Україна має можливість стати лідером в ІТ-індустрії в Східній Європі
25.10.2011 | 13:56
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики

Українські ІТ-компанії можуть на рівних конкурувати з лідерами галузі, але для цього держава повинна змінити своє ставлення до ІТ-сфери та тісно співпрацювати з компаніями, які діють на ринку. Про це заявив  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сьогодні у Києві під час Конференції «День інвестора Центральної та Східної Європи. Інтернет - технології та інновації 2011 (IDCEE 2011)».

«У нас є гарні передумови, щоб стати лідером в сфері ІТ в Східній Європі. Сьогодні у нас непогана освіта, галузь – друга за темпами зростання в світі, це 30-40% щороку, ми займаємо 5 позицію в світі за експортом ІТ- продукції.  Але це - тільки початок», - сказав Сергій Тігіпко.

За  словами урядовця, робочою групою, до якої входять представники асоціації «ІТ України» та ІТ-комітету Європейської Бізнес Асоціації, ректори провідних навчальних закладів, які готують ІТ-фахівців, уже підготовлені зміни до законодавства, які спрямовані на підтримку галузі. Йдеться про більш тісний зв’язок освітньої підготовки ІТ-фахівців з потребами ринку, податкові та митні пільги для ІТ-компаній, а також  - створення необхідної  інфраструктури: ІТ-інкубаторів і технопарків. 

«Сьогодні ми маємо дуже важливий Національний проект «Відкритий світ», який координує Президент України. Проект передбачає створення національної інформаційно-комунікаційної мережі на основі технології  4G», - зазначив урядовець.

«ІТ-прорив має стати національною ідеєю для українців. З цього починала Індія, яка сьогодні – одна з найрозвиненіших країн в сфері ІТ», - наголосив  Сергій Тігіпко.

 

версія для друку