українська російська англійська
Микола Азаров: Інновації - головна рушійна сила економічного зростання України
26.10.2011 | 12:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Головною рушійною силою економічного зростання України мають стати інновації. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

Глава Уряду зазначив, що протягом 2010 і 2011 років у напрямку інновацій прийнято низку важливих організаційних, законодавчих, фінансових рішень, але цього не достатньо, щоб різко підвищити конкурентоспроможність вітчизняної економіки.

За словами Прем’єр-міністра, на сьогодні Україна посідає 60 місце у Глобальному інноваційному рейтингу серед 125 країн світу. А рейтинг, як наголосив Микола Азаров, це не просто питання престижу: «Нижча інноваційна якість вітчизняної економіки порівняно з іншими – це прямі втрати для бюджету держави і українських компаній».

Глава Уряду навів приклад, що Україна витрачає на придбання прав на об’єкти інтелектуальної власності у 7-8 разів більше, ніж заробляє від продажу власних ліцензій за кордон. За усі роки незалежності частка інвестицій у високі та середні технології в обсягах прямих іноземних інвестицій щорічно не перевищувала 2-4 відсотків, у внутрішніх інвестиціях – 3-8 відсотків.

«Цю ситуацію потрібно змінити кардинально і достатньо швидко. Саме інновації мають стати двигуном українського економічного зростання», - підкреслив Микола Азаров.

Він також зауважив, що економічні партнери України ведуть дуже активну політику в сфері інновацій: у Європі діє Стратегія інноваційного розвитку до 2020 року і сьогодні створюється Інноваційний Союз. Днями Російська Федерація також представила подібну стратегію. Схожі кроки робить і Білорусь, Казахстан та інші держави СНД.

 

версія для друку