українська російська англійська
28 жовтня відбудеться Всеукраїнський з'їзд працівників освіти
26.10.2011 | 14:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

28 жовтня 2011 року на базі центру культури та мистецтв Національного авіаційного університету відбудеться пленарне засідання III Всеукраїнського з'їзду працівників освіти «Про стан освіти в Україні та Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012-2021 рр. Про це повідомив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник  на брифінгу у будинку Уряду.

За його словами, підготовку до з'їзду координує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту спільно з Національною академією педагогічних наук України. Також створено робочу групу з підготовки з'їзду, до складу якої включено членів Громадської гуманітарної ради при Президентові України, представників громадських організацій та міністерств.

Дмитро Табачник  повідомив, що у роботі з’їзду візьмуть участь 1000 делегатів з усіх регіонів України, зокрема 362 делегати представлятимуть середню школу, 34 – позашкільну освіту, 41 – професійно-технічну, майже 200 – вищу освіту. Крім того, у заході візьмуть участь окремі працівники Академії педагогічних наук, громадських організацій і профспілок, а також понад 500 запрошених (це колишні міністри освіти, ветерани, вчителі-новатори та ін.). Серед делегатів 9 Героїв України, які удостоєні цього звання на ниві освіти. «З'їзд працівників освіти є плановим. Він проводиться відповідно до закону як вищий орган самоврядування у сфері освіти раз на десять років», - поінформував Дмитро Табачник, зазначивши, що попередні з’їзди відбулися у жовтні 2001 та 1992 років.

Дмитро Табачник повідомив, що на розгляд зїзду буде винесено низку документів, найголовніший з яких - Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 рр.: «Вона передбачає структурні та якісні зміни у системі національної освіти, зокрема оновлення нормативно-правової бази, законодавчої, модернізація змісту освіти, запровадження вперше в нашій країні профільної старшої школи у загальноосвітніх навчальних закладах, подальший розвиток зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів тощо».

За його словами, Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки активно обговорюється громадськістю, і за останній час Міністерство отримало понад 4 тис. пропозицій. Крім того, як відзначив Дмитро Табачник, даний документ отримав позитивний висновок від європейських експертів – Генерального директорату з питань освіти Ради Європи.

Міністр також повідомив, що на з’їзді планується розглянути проект закону про вищу освіту та Державний стандарт базової і повної середньої освіти. Крім того, буде обговорено звернення делегатів з’їзду до Верховної Ради України з метою синхронізації зусиль щодо оновлення законодавчої бази.

версія для друку