українська російська англійська
Сергій Тігіпко виступає за відмову від інтернатної форми виховання дітей-сиріт
27.10.2011 | 15:55
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Проблему захисту дітей-сиріт потрібно вирішувати за допомогою механізмів усиновлення та опікунства. Інтернатна форма виховання себе давно вичерпала. Про це Віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив під час виступу на Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини під головуванням Президента України.

На думку урядовця, лише в сімейному колі дитина почувається щасливою та захищеною. Тож обов’язок влади – стимулювати усиновлення, опікунство та виховання сиріт у дитячих будинках сімейного типу.

«Найголовніший пріоритет держави - це захистити сім'ю, не допустити, щоб дитина стала сиротою. Для цього потрібна більш активна робота з проблемними сім’ями і персональна відповідальність керівників місцевих органів влади за рівень дотримання прав дитини в регіонах», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

За словами Сергія Тігіпка, Уряд приділяє чималу увагу фінансовій підтримці сімей, які опікуються або усиновляють сиріт. Зокрема, державна допомога при усиновленні дитини становить 25 590 гривень. Кожна дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, яка виховується у сім’ї опікуна, отримує від держави допомогу у розмірі до двох прожиткових мінімумів. З жовтня цього року розмір такої допомоги на дітей до 6 років становить – 1706 гривень, на дітей  від 6 до 18 років – 2044 гривні.

Серед пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики Сергій Тігіпко назвав затвердження стандартів надання соціальної допомоги дітям, запровадження додаткової фінансової підтримки сімей, які беруть на виховання дитину-інваліда, розширення мережі закладів соціального захисту з денним перебуванням дітей з особливими потребами.

Урядовець наголосив на важливості залучення громадських, релігійних та бізнесових кіл до контролю та покращення якості соціального захисту дітей. «Це додасть не лише громадського контролю, а й конкурентності і прозорості процесу надання соціальних послуг дітям. Головне – щоб у результаті перетворень виграла дитина», - підкреслив Сергій Тігіпко.

 

 

версія для друку