українська російська англійська
Микола Азаров: Зарплати освітян у 2012 році будуть зростати
28.10.2011 | 14:08
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд України у 2012 році продовжить підвищувати рівень заробітної плати працівників освіти. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час III Всеукраїнського з’їзду працівників освіти.

Микола Азаров зазначив, що у 2011 році Кабінет Міністрів п’ять разів підвищував зарплату освітянам. За словами Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, якщо у жовтні 2010 року середня заробітна плата директора школи складала 2 180 грн., то у жовтні поточного року – 2 930 грн.

«У поточному році ми піднімали зарплатню освітянам, у наступному році ми теж будемо, і теж підніматимемо п’ять разів. І кожен раз підніматимемо помалу», - заявив Прем’єр-міністр. При цьому він пояснив, що різко піднімати розмір зарплати Уряд не може дозволити, оскільки це може мати негативні наслідки для економіки. Микола Азаров нагадав досвід Білорусі: «На 30% одноразово в Білорусі підняли зарплату всім працівникам бюджетної сфери. І що відбулося? Майже в 2,5 рази впав курс національної валюти, річна інфляція 200% - тобто ціни виросли більше ніж у два рази. Нам треба цей досвід повторювати? Не треба». Саме тому, зазначив Глава Уряду, зарплати освітянам будуть підніматися поступово, у кілька етапів.

За словами Миколи Азарова, можливості для того, щоб підняти зарплати є, тому Уряд послідовно виконуватиме свої соціальні зобов’язання. «Якщо об’єктивно оцінювати ситуацію на ринку, то вона, в принципі, позитивна. 2011 рік ми закінчимо з ростом. На 2012 рік ми закладемо також 5% росту», - заявив він.

Крім того, підкреслив Глава Уряду, перед Міністерством освіти і науки, молоді та спорту та перед керівниками областей стоять прості практичні завдання. Зокрема, упродовж двох років всі віддалені навчальні заклади повинні бути повністю забезпечені шкільними автобусами, жодна школа не повинна мати туалетів на вулиці, а також мають бути вирішені питання щодо забезпечення шкіл необхідними технічними засобами навчання.

Окремо Микола Азаров зупинився на вирішенні проблеми забезпечення освітян житлом. «Ми будемо шукати вирішення цього питання, як в масштабах всієї країни, так і , безумовно, в розрізі кожної області. І думаю, що ми таке рішення знайдемо», - заявив Прем’єр-міністр та додав, що вчителі повинні мати стимули та інтерес працювати творчо і повністю присвячувати себе професії.

 

версія для друку