українська російська англійська
КРУ за 9 місяців 2011 року відшкодувало рекордну суму втрат державних ресурсів - понад 7,8 млрд. грн.
28.10.2011 | 16:45
Прес-служба ГоловКРУ

Від початку 2011 року органи державної контрольно-ревізійної служби (на сьогодні реорганізована у Держфінінспекцію) забезпечили відшкодування і поновлення незаконно витрачених та недоотриманих фінансових та матеріальних державних ресурсів на загальну суму понад 7,8 млрд. грн. Більшу частину цієї суми становлять відшкодування збитків, що сталися через порушення законодавства, виявлені у попередні роки (6,7 млрд. грн). Про це повідомив Голова Державної фінансової інспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції сьогодні.

За його словами, сума відшкодованих за звітний період збитків більш ніж у чотири рази перевищує загальну суму відшкодувань за увесь минулий рік.

«Це рекордний показник нашої роботи, – наголосив Голова Держфінінспекції, – якого вдалося досягти завдяки концентрації максимальних зусиль на відшкодуванні виявлених порушень. Крім того, ми звертаємо особливу увагу на недопущення порушень. Адже, як відомо, легше попередити порушення, ніж потім його виправляти».

Серед прикладів найбільших усунених порушень – порушення у ПАТ «Родовід банк» (на 3,5 млрд. грн.); в АБ «Укргазбанк» (майже на 364 млн. грн.); порушення, допущені під час використання бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків повені, яка сталася у липні 2008 року в Західній Україні, (на 410 млн. грн.).

За результатами проведених контрольних заходів органи ДКРС застосували фінансові санкції до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: у 1393 випадках призупинено бюджетні асигнування, у 4951 – зупинено операції з бюджетними коштами, 1327 розпорядникам зменшено бюджетні призначення/асигнування на загальну суму понад  59,8 млн. грн.

Довідково. За увесь 2010 рік силами ДКРС було відшкодовано близько 1,8 млрд. грн. втрат державних ресурсів.

 

версія для друку