українська російська англійська
Податкова служба запустить систему "Податковий блок"
31.10.2011 | 11:31
Прес-служба Державної податкової служби

Незабаром податкова служба запустить нову систему “Податковий блок”. Про це повідомив Голова Державної податкової служби України Віталій Захарченко.

За словами керівника, нова система складатиметься з чотирьох сегментів операційної діяльності податкової служби: реєстрації платників податків, обробки податкової звітності та платежів, обліку платежів та податкового аудиту у вигляді модернізованих процедур (форм).

Так, підсистема „Реєстрація платників податків” має спростити процедуру реєстрації платників податків на базі електронного обміну інформацією з іншими органами державної виконавчої влади. Ця підсистема дасть можливість уніфікувати дані як про суб’єктів оподаткування (платників податків), так і об’єктів оподаткування.

Підсистема „Обробки податкової звітності та платежів” (за умови використання технології сканування) має забезпечити оперативність та точність введення та обробки даних податкової звітності у режимі реального часу (он-лайн). Ця підсистема унеможливить допущення помилок платником податків. Крім того, платник зможе переглядати інформацію щодо стану його розрахунків з бюджетом та, власне, здійснювати сплати податків та зборів. Крім того, цей сервіс дозволить надсилати до органів ДПС скарги, листи, заяви (на реєстрацію платником окремих видів податків, на отримання довідок, оригіналів документів тощо).

Щодо підсистеми обліку платежів, то тут податковою службою планується впровадити ефективну систему сплати податків – Єдиного рахунку. Так, усі свої грошові зобов’язання платники сплачуватимуть на один рахунок. Ця система надасть можливість платнику податків одним платіжним дорученням сплатити грошові зобов’язання по всіх податках та зборах, які є обов’язковими до сплати, та стовідсотково унеможливлять помилки при перерахуванні коштів.

Четверта підсистема  „Податковий аудит” дозволить податківцям виявляти платників, які мінімізують свої податкові зобов’язання. Зокрема, для функціонування даної підсистеми була розроблена ризикоорієнтована система адміністрування податків. Це передбачає невтручання податкової служби у підприємницьку діяльність сумлінних платників податків. Вони будуть позбавлені виїзних перевірок.

„Впровадження системи „Податковий блок” планується вже у червні 2012 року. Ця система – черговий крок перетворення податкової служби з фіскального органу на сервісну службу, яка орієнтована на платника податків. Переконаний, що це нововведення стане для кожного підприємця ефективним інструментом введення власного, а головне, успішного бізнесу”, - підсумував Віталій Захарченко.

 

версія для друку