українська російська англійська
Вперше в Україні документи з безпеки та гігієни праці зібрано в єдиний міжгалузевий банк даних
31.10.2011 | 13:22
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Відтепер нормативно-правові акти, наукові звіти та огляди документів з охорони праці, пожежної безпеки та соціального захисту працюючих доступні будь-якій людині у зручному текстовому форматі. В українському Інтернет-просторі запрацював Єдиний міжгалузевий банк даних безпеки та гігієни праці (http://embd.org.ua).

На сьогоднішній день у міжгалузевому банку даних понад 1200 нормативно-правових актів, більше 300 документів, що систематизують міжнародний досвід у сфері охорони праці, 250 наукових звітів, сотні оглядів засобів вимірювання і контролю, засобів індивідуального захисту, майже 3000 форм Н1, понад 10 тисяч карт атестації робочих місць (умов праці).

Ініціатором створення єдиного банку даних є Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України, ідею підтримав Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. До цього в країнах СНД не було подібної бази даних, яка б дозволила об’єднати користувачів і надати їм інформацію, що не була доступною загалу.

Мета банку – створити інформаційну основу для вирішення питань соціальної, виробничої та наукової сфери, об’єднати фахівців. Створити ресурс, за допомогою якого вони зможуть  розв’язувати проблеми на користь організацій, з якими працюють.

Над створенням унікальної бази працювало понад 20 наукових організацій зі всієї України, 7 докторів наук, 35 кандидатів наук, більше 400 наукових співробітників, провідні науково-дослідні інститути. Майнові права інтелектуальної власності на Єдиний міжгалузевий банк даних належать Національному науково-дослідному інституту промислової безпеки та охорони праці.

 

 

 

версія для друку