українська російська англійська
Україна підписала Конвенцію щодо протидії фальсифікації лікарських засобів
01.11.2011 | 09:20
Прес-служба Державної служби України з лікарських засобів

Україна підписала Конвенцію Ради Європи щодо протидії фальсифікації лікарських засобів та аналогічних злочинів, що несуть загрозу суспільному здоров’ю (Конвенція Медікрім).   Церемонія підписання відбулася 28 жовтня, в м. Москва.

Від імені України документ підписав Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

До Конвенції також приєдналися Австрія, Ізраіль, Ісландія, Італія, Кіпр, Німеччина, Португалія, Росія, Фінляндія, Франція та Швейцарія. Документ вступить в дію після ратифікації п’ятьма країнами-підписантами. 

Конвенція Медікрім є завершенням багаторічної роботи країн-членів Ради Європи зі створення міжнародного правового інструменту, спрямованого на протидію фальсифікації медичної продукції.

Підготовлена Радою Європи Конвенція Медікрім стала першою міжнародною угодою в галузі кримінального права, що зачіпає фальсифікацію медичної продукції і подібні злочини, які загрожують здоров'ю населення.

Як підкреслив Голова Держлікслужби України, наша країна вже почала виконувати дану угоду – 8 вересня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон, яким запроваджено кримінальну відповідальність, і вже з 1 листопада цей закон вступає у дію.

версія для друку