українська російська англійська
Україна отримала високу оцінку учасників проекту Світового банку PMR щодо розбудови внутрішніх вуглецевих ринків
01.11.2011 | 11:48
Прес-служба Державного агентства екологічних інвестицій України

Україна стала єдиною країною, що отримала грант Світового банку на другому засіданні Асамблеї PMR 27-28 жовтня в Стамбулі. Усього в рамках засідання з презентаціями виступили 7 країн-учасниць проекту Світового банку «Партнерство за ринковою готовності» (PMR).

У резолюції другого засідання Асамблеї учасники високо оцінили роботу Україну та її презентацію щодо перспектив створення в державі внутрішнього вуглецевого ринку.

Грант, перший транш якого у розмірі 315 тисяч доларів США, передбачено для реалізації підготовчої фази проекту PMR в Україні. А саме – для підготовки українською стороною технічного завдання на реалізацію основної фази проекту, оцінку нинішньої ситуації в Україні та розроблення документу «Пропозиції щодо ринкової готовності» (Market Readiness Proposal).

Довідково:  PMR (Partnership forMarket Readiness) – ініціатива Світового банку, яка має на меті виробити для держав найоптимальнішу модель впровадження вуглецевого ринку з урахуванням досвіду інших країн-учасниць проекту.

Україну на засіданні представляли співробітники Державного агентства екологічних інвестицій України та Фонду цільових екологічних (зелених) інвестицій, які виступили із презентацією діяльності України у сфері PMR. Нагадаємо, 18 жовтня за підтримки Світового банку Держекоінвестагентство та Фонд провели Круглий стіл із залученням державних органів, а також експертних, бізнесових та громадських організацій, присвячений перспективі участі України у проекті PMR.

Загалом реалізація проекту передбачає фінансування у розмірі від 3 до 10 млн дол. США (орієнтовно для України це може бути сума у $5 млн). Він складатиметься із п’яти етапів.

1 етап – розробка технічного завдання та пропозицій щодо ринкової готовності (опис наявних ресурсів, особливостей української системи викидів парникових газів та їхнього обліку, пропозиції щодо вдосконалення наявних можливостей).

2 етап – збір даних щодо викидів парникових газів та розробка методик управління цими даними.

3 етап - визначення обсягів дозволів на викиди парникових газів, які розподілятимуться серед учасників ринку.

4 етап - розробка нормативно-правової бази для подальшого впровадження вибраної моделі ринку.

5 етап — формування системи управління ринком.

Довідково: Концепція PMR була затверджена в березні 2010 року. В грудні 2010 року в рамках 16-ї конференції сторін Кіотського протоколу в Канкуні відбулася презентація та старт проекту. Перша зустріч Асамблеї партнерства відбулася в останніх числах травня ц.р. у Барселоні. В ній вперше взяла участь Україна, як одна з десяти країн впровадження програми.

Ринкова готовність — це технічні, політичні й інституційні системи, необхідні для того, щоб країна змогла впровадити ринкові інструменти з метою мобілізації фінансування за рахунок приватного та державного секторів задля мінімізації викидів парникових газів і низьковуглецевого розвитку економіки. Оцінку та пропозиції щодо вдосконалення цих систем з метою швидкого та безболісного впровадження в Україні вуглецевого ринку й передбачено зробити в ході реалізації проекту PMR.

 

 

 

версія для друку