українська російська англійська
Податкова служба обіцяє підтримку автовиробникам
01.11.2011 | 15:32
Прес-служба Державної податкової служби

Сплата податків підприємствами автомобільної галузі до державного бюджету зросла в 1,4 раза порівняно з минулим роком. Державна скарбниця додатково отримала від автовиробників 1,1 млрд. грн.

Про це повідомив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко.

Зокрема, сплата податку на прибуток зросла в півтора рази, податку на додану вартість – в 1,3 раза.

У другому кварталі поточного року доходи автовиробників зросли на 1,6 млрд. грн. до показників першого кварталу. За даними звітності з ПДВ, обсяги постачання продукції зросли на 21 млрд. грн.

Разом з тим податкове відомство заявляє про готовність рішуче боротися з махінаціями на ринку авто та комплектуючих. «Ми запровадили моніторинг зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання, зайнятих у цій галузі. Це в першу чергу стосується ввезення до України автомобілів та запчастин. І ми зможемо вивести тіньові кошти, що обертаються на цьому ринку, у площину легальної економіки», - підкреслив О. Клименко.

За офіційними даними, порівняно з минулим роком виробництво автомобілів та автобусів в Україні збільшилося на 62%. Виробництво легкових автомобілів зросло на 74%, автобусів – на 21%. Очікується, що до кінця 2015 року галузь має вийти на рівень виробництва в 500 тисяч легкових автомобілів, 45 тисяч вантажівок та 20 тисяч автобусів щорічно.

«Державна податкова служба готова створити сприятливі умови для зміцнення позицій національного виробника на цьому ринку. Сьогодні податкова політика застосовується у державі не як механізм фіскального тиску на економіку, а як метод стимулювання розвитку. І автовиробники можуть розраховувати на нашу підтримку», - запевнив Олександр Клименко.

 

 

версія для друку