українська російська англійська
Андрій Клюєв назвав основні кроки з дерегуляції економіки
02.11.2011 | 11:34
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

План заходів з виконання Програми реформ Президента України буде виконано на 100%. Про це заявив Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, виступаючи у середу на розширеному засіданні Кабінету Міністрів, яке відбулося за участю Президента Віктора Януковича.

Андрій Клюєв перерахував основні кроки влади щодо дерегуляції економіки. За його словами, у сфері дозвільної системи запроваджено «декларативний принцип». Суб'єкти господарювання набули право провадити 130 видів діяльності із 227, що вимагають одержання дозволу, на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства, повідомив Перший віце-прем‘єр-міністр.

За його словами, в кожному районі та місті обласного значення створено дозвільний центр, в якому видача та переоформлення документів дозвільного характеру починає здійснюється за принципом організаційної єдності. Андрій Клюєв повідомив, що на сьогодні загальна кількість дозвільних центрів по Україні складає 681. Але цього недостатньо, сказав він.

Перший заступник керівника Уряду України заявив, що забезпечується перехід від принципу «єдиного офісу» до принципу «єдиного вікна» - видача документів дозвільного характеру відбуватиметься виключно через Державного адміністратора в дозвільному центрі.

Андрій Клюєв звернувся до керівників регіонів: «Відповідно до законодавства, «єдине вікно» в дозвільних центрах має запрацювати з 1 січня 2012 року, але підготовка до початку функціонування цієї системи відбувається надто повільно».

У сфері ліцензування скорочено майже на третину переліків видів діяльності, що підлягають ліцензуванню: на сьогодні їх 57  (проти 78), нагадав Перший віце-прем‘єр-міністр. За його словами, з метою спрощення  процедури отримання ліцензій, Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою скорочено перелік документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії для кожного виду  господарської діяльності.  Замість цього суб’єкту господарювання надано можливість надавати інформацію за декларативним принципом, додав Андрій Клюєв.

Він заявив, що Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” здійснено масштабне коригування законодавства у сфері будівництва за останнє десятиліття.

«Кардинально вдосконалено планувальну документацію, максимально спрощено процедуру її погодження, скорочено час їх проходження. Вся процедура отримання дозвільних документів на сьогодні займає для об’єктів 1-3 категорії складності до 50 днів замість 416. На цей час реформування містобудівної діяльності на рівні актів законодавства та Уряду практично завершено», - сказав Андрій Клюєв.

За його словами, у сфері спрощення започаткування та припинення бізнесу запроваджено електронний взаємообмін інформацією між усіма учасниками державної реєстрації, що забезпечує оперативність та прозорість усіх процедур. Забезпечується можливість здійснювати господарську діяльність без свідоцтва про державну реєстрацію, сказав він.

Перший віце-прем‘єр-міністр також відзначив, що для започаткування підприємницької діяльності встановлена можливість для юридичних осіб створювати статутні фонди у необхідних розмірах і скасована вимога щодо обов’язкового нотаріального оформлення документів.

Андрій Клюєв повідомив, що у сфері регуляторної політики фактично завершено роботу над переглядом регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування. «Переглянуто понад 58,6 тисяч регуляторних  актів. Лише 23,2 тис. актів  (39% від загальної кількості) було віднесено до числа регуляторних, що відповідають принципам державної регуляторної політики. Решта, 35,4 тис. регуляторних актів були визнані такими, що не відповідають принципам державної регуляторної політики і практично всі з них скасовано», - сказав Андрій Клюєв. За його словами, повністю завершили цю роботу у Криму, 15 областях, містах Київ та Севастополь, залишилося переглянути кілька десятків регуляторних актів.

Перший віце-прем‘єр-міністр України звернув увагу на такий факт: понад 60% регуляторних актів органів місцевого самоврядування порушували принципи партнерства між владою та бізнесом. «Ми і надалі будемо проводити моніторинг тих рішень, що ухвалюються на місцях», - заявив Андрій Клюєв.

Він також нагадав, що продовжується реформа системи адміністративних послуг. За його словами, Кабінетом Міністрів затверджено 44 переліки платних адміністративних послуг для всіх центральних органів виконавчої влади, які надають такі послуги. Це дозволило “відсікти” послуги, надання яких на платній основі не передбачено законом, вже скорочено 254 платні послуги – це 46% всіх платних адміністративних послуг, повідомив Андрій Клюєв

За його словами, на сьогодні в парламенті України ще перебуває на розгляді пакет законопроектів з питань дерегуляції, приватизації та управління державною власністю. Він висловив впевненість, що всі вони будуть розглянути найближчим часом. 

 

 

версія для друку