українська російська англійська
Микола Азаров: У наступні роки фінансування соціального захисту буде тільки збільшуватися
02.11.2011 | 13:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд не приймав і не буде приймати рішень про скасування пільг для різних категорій громадян. Навпаки, планується, що фінансування на соціальний захист українців у наступні роки буде тільки збільшуватися. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України за участю Президента України Віктора Януковича.

«Дивився вчорашній сюжет про те, що люди, обурені нібито відміною пільг, вийшли до Верховної Ради. Але ніхто ніяких пільг не відміняв, не було такого рішення і не приймалося таке рішення. Мова йде про те, що і в 2010, і в 2011, і на 2012 р. планується тільки збільшення фінансування із соціального захисту», - заявив Микола Азаров.

На його думку, протестні настрої в суспільстві з'явилися через те, що деякі політики маніпулюють темою пільг. «Ми всі знаємо, яка ситуація насправді. Треба, щоб наші люди теж знали», - заявив Прем'єр-міністр.

Він пояснив, що з 2000 року щороку зупинялася дія норм більш ніж 70 законів, які надавали різні обсяги пільг, оскільки в бюджеті не було грошей їх фінансувати. «У 2011 році Уряд вирішив раз і назавжди врегулювати це питання: вніс до Верховної Ради закон, за яким жодна пільга не скорочується, але кожен рік обсяг виплат встановлюється в залежності від можливостей держави», - зазначив Микола Азаров.

Але при цьому, підкреслив Глава Уряду, у поточному році певні політики через суди розкрутили спеціальну кампанію. «Суди прийняли різні рішення, і за 9 місяців 6 млрд. грн. було автоматично списано з рахунків Пенсійного фонду ... Це було списано на користь нехай десятків тисяч чоловік, але постраждають мільйони: адже мільйони не отримають не те що доплат, а стане питання, чи зможуть люди отримати ті пенсії, які передбачені їм законодавством, - заявив Прем'єр іністр. - А тепер на хвилинку подумаємо, де справедливість?»

Прем'єр-міністр навів приклад: у Харківській області якийсь Бергер відсудив 775 000 гривень і встановив собі пенсію 34 тисячі гривень. І ця ж людина привіз чорнобильців протестувати під парламентом та Урядом.

«Якщо 11 млн. пенсіонерів отримають кожен таку ось компенсацію, приблизно по мільйону - це 11 трильйонів гривень. Це 11 валових внутрішніх продуктів країни. Це 11 років вся країна повинна працювати, ні копійки не витрачаючи нікуди, тільки виплачуючи компенсації», - резюмував Микола Азаров, назвавши сформовану ситуацію абсурдною.

За його словами, політики маніпулюють людьми, користуюся їх незнанням питання і недосконалістю законодавчої бази України.

версія для друку